איך לבשר על מוות בעידן הדיגיטלי ?

איך לבשר על מוות בעידן הדיגיטלי ?

ל אחד מאתנו שמע סיפורים על אנשים אשר גילו כי קרוב משפחתם או חברם הטוב הלך לעולמו, דרך סטטוס בפייסבוק או בהודעה שנשלחה דרך ה- WhatsApp- במקרים בהם מדובר בחיילים, ההודעות בדבר מותם הופצו בחלק מהמקרים, עוד לפני שבני המשפחה בדרגה הראשונה קיבלו את ההודעה.

איך לבשר על מוות בעידן הדיגיטלי?
לעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, יש יתרונות רבים, כאשר אולי הגדול שבהם, הוא העובדה שהמידע נגיש ונוח להפצה. אך כאשר מדובר בתחום השכול, היתרון הזה הופך לעיתים לחסרון.

כל אחד מאתנו שמע סיפורים על אנשים אשר גילו כי קרוב משפחתם או חברם הטוב הלך לעולמו, דרך סטטוס בפייסבוק או בהודעה שנשלחה דרך ה- WhatsApp- במקרים בהם מדובר בחיילים, ההודעות בדבר מותם הופצו בחלק מהמקרים, עוד לפני שבני המשפחה בדרגה הראשונה קיבלו את ההודעה.
אין צורך להכביר במילים בכדי להבין, עד כמה ההתבשרות על מותו של אדם קרוב, אשר איננה פשוטה ממילא, עלולה להיות קשה ובלתי נתפסת, כאשר היא מתקבלת בהודעת
 WhatsAppקרה ומרוחקת.

 אז נכון שגם כאשר זה נוגע לנושא האבל, לעידן הדיגיטלי יש יתרונות רבים – לדוגמא, עמוד הפייסבוק של הנפטר יכול להפוך לפינת הנצחה בעולם הווירטואלי, אשר תאפשר לכל חבריו ובני משפחתו, לשתף תמונות, לספר סיפורים ולהעלות זיכרונות. יחד עם זאת, חשוב לדעת לנצל את היתרונות הללו בצורה נכונה, תוך הבנה וידיעה ששימוש לא מחושב באמצעים אלו, עלול לפגוע בצורה משמעותית בקרוביו וביקיריו של הנפטר.


כך שכאשר נשאלת השאלה איך לבשר על מוות בעידן הדיגיטלי? התשובה היא קודם כל ברגישות יתרה. ליצור קבוצת
WhatsApp לדוגמא, המאגדת בתוכה את כל בני משפחתו וחבריו הקרובים של הנפטר ולתזכר אותם באמצעותה לגבי מועדי האזכרות, זאת דרך מצוינת לעשות שימוש באמצעים הדיגיטליים באופן חיובי. אך לפרסם סטטוס בפייסבוק אודות לכתו של אותו אדם, לפני שמוודאים שכל קרוביו קיבלו הודעה אישית בנושא, זה דבר שעדיף שלא יעשה – כמובן, שבמידה וכל בני המשפחה והחברים כבר קבלו את הבשורה, זאת כן יכולה להוות דרך לבשר על המוות לאנשים קצת יותר רחוקים. 

תגובות גולשים
שם ושם משפחה
אימייל
תיאור קצר
אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

דפי הנצחה ועמודי זיכרון לנפטרים

לא פשוט להרגיש אובדן, ולעיתים הוא כבד מנשוא. עמודי הנצחה מטרתם לסייע לשמור על זיכרונות של המת באופן וירטואלי, ולספק לכם ולאבלים נוספים צוהר להיזכר, לקרוא ולהתחבר מחדש אל המנוח, גם מהקצה השני של העולם.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo