קבורה חילונית לחיילים

קבורה חילונית לחיילים

על פי פקודת מטכ"ל החדשה, כל חייל יכול להיקבר על פי בחירתו ורצונו, ללא כל קשר לסימנים דתיים.

קבורה חילונית לחיילים
במשך שנים, ניהלה עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון מאבק משפטי בצה"ל, במטרה לאפשר קבורה צה"לית גם בטקס אזרחי.
לאחרונה, עודכן כי צה"ל החליט לשנות באופן רשמי את פקודת הקבורה - כאשר, על פי פקודת מטכ"ל החדשה, כל חייל יכול להיקבר על פי בחירתו ורצונו, ללא כל קשר לסימנים דתיים.

הפקודה הצבאית, חייבה לאורך עשרות שנים קבורה של כל חלל יהודי לפי כל כללי ההלכה, בטקס דתי, עם רב צבאי, חיילים אומנם יכלו להיקבר בבית עלמין אזרחי אם זאת הייתה בקשתם לפני מותם או ע"פ דרישת המשפחה, אך זאת ללא עריכה של טקס צבאי.

הפקודה החדשה, אומנם מאפשרת טקס לוויה אזרחי לחלל צה"ל, אך יחד עם זאת, קיימים הבדלים בין טקס הלוויה האזרחי לזה הדתי. בטקס האזרחי, לא יתבצע טקס הנחת זרים, לא תתאפשר נשיאת הארון בצורה הטקסית וגם לא תהיה נוכחות של כיתת ירי או משמר כבוד.
יחד עם זאת, המשפחה תקבל את הסיוע הלוגיסטי המלא, בכל מה שקשור להכנות ללוויה וזה כולל בין היתר: דאגה להסעות לבית העלמין, תלייה של מודעות אבל ועזרה בחפירה של הקבר. בנוסף, מפקד היחידה יוכל לשאת דברים למען החלל, גם בטקס האזרחי.
חשוב לציין, שבמידה וטקס הקבורה, יתקיים קרוב לכניסת השבת, לא יתאפשר מתן הסיוע הלוגיסטי

 

על פי דובר צה"ל, עדכון הפקודה בנושא לוויות צבאיות, בוצע מתוך רגישות לצרכי המשפחות השכולות אשר כעת, יתאשר להן למלא את רצונו של החלל בטרם מותו. עוד הוסיף הדובר, כי מדובר במדיניות אשר נהוגה בצה"ל כבר מספר שנים, כאשר, לאחרונה היא עוגנה בפקודות הצבא.
גורמים צבאיים, ציינו כי המדיניות החדשה נערכה ביוזמה של צה"ל ולא בעקבות גורמים חיצוניים.

 

תגובות גולשים
שם ושם משפחה
אימייל
תיאור קצר
אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

כתיבת סיפור חיים ביוגרפיות ברשת -כל הזכרונות נשמרים לנצח

איך אפשר לשמר את הזיכרון של סבא סבתא אמא אבא לנצח

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo