קבורה חילונית לחיילים

קבורה חילונית לחיילים

על פי פקודת מטכ"ל החדשה, כל חייל יכול להיקבר על פי בחירתו ורצונו, ללא כל קשר לסימנים דתיים.

קבורה חילונית לחיילים
במשך שנים, ניהלה עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון מאבק משפטי בצה"ל, במטרה לאפשר קבורה צה"לית גם בטקס אזרחי.
לאחרונה, עודכן כי צה"ל החליט לשנות באופן רשמי את פקודת הקבורה - כאשר, על פי פקודת מטכ"ל החדשה, כל חייל יכול להיקבר על פי בחירתו ורצונו, ללא כל קשר לסימנים דתיים.

הפקודה הצבאית, חייבה לאורך עשרות שנים קבורה של כל חלל יהודי לפי כל כללי ההלכה, בטקס דתי, עם רב צבאי, חיילים אומנם יכלו להיקבר בבית עלמין אזרחי אם זאת הייתה בקשתם לפני מותם או ע"פ דרישת המשפחה, אך זאת ללא עריכה של טקס צבאי.

הפקודה החדשה, אומנם מאפשרת טקס לוויה אזרחי לחלל צה"ל, אך יחד עם זאת, קיימים הבדלים בין טקס הלוויה האזרחי לזה הדתי. בטקס האזרחי, לא יתבצע טקס הנחת זרים, לא תתאפשר נשיאת הארון בצורה הטקסית וגם לא תהיה נוכחות של כיתת ירי או משמר כבוד.
יחד עם זאת, המשפחה תקבל את הסיוע הלוגיסטי המלא, בכל מה שקשור להכנות ללוויה וזה כולל בין היתר: דאגה להסעות לבית העלמין, תלייה של מודעות אבל ועזרה בחפירה של הקבר. בנוסף, מפקד היחידה יוכל לשאת דברים למען החלל, גם בטקס האזרחי.
חשוב לציין, שבמידה וטקס הקבורה, יתקיים קרוב לכניסת השבת, לא יתאפשר מתן הסיוע הלוגיסטי

 

על פי דובר צה"ל, עדכון הפקודה בנושא לוויות צבאיות, בוצע מתוך רגישות לצרכי המשפחות השכולות אשר כעת, יתאשר להן למלא את רצונו של החלל בטרם מותו. עוד הוסיף הדובר, כי מדובר במדיניות אשר נהוגה בצה"ל כבר מספר שנים, כאשר, לאחרונה היא עוגנה בפקודות הצבא.
גורמים צבאיים, ציינו כי המדיניות החדשה נערכה ביוזמה של צה"ל ולא בעקבות גורמים חיצוניים.

 

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

משפחות שכולות בזמן מלחמה

משפחות שכולות בזמן מלחמה

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo