קבורה ירוקה

קבורה ירוקה

ארונות קבורה אקולוגיים, תכריכים מחומרים מתכלים, ואף בתי קברות ירוקים - כיום אפשר לא רק לחיות אלא גם למות באופן שהוא ידידותי לסביבה

ארונות קבורה אקולוגיים, תכריכים מחומרים מתכלים, ואף בתי קברות ירוקים -

כיום אפשר לא רק לחיות אלא גם למות באופן שהוא ידידותי לסביבה

ביותר ויותר מקומות בעולם המערבי מבינים כי ריבוי שטחי הקבורה והקבורה בשיטות המסורתיות, תוך שימוש בנוזלי חניטה כמו פורמלדהיד ובארונות קבורה עשויים מבטון או מפלדה - מסבים נזק לסביבה. כיום, יש חברות שמציעות ארונות קבורה אקולוגיים העשויים מחומרים מתכלים, תכריכים ידידותיים לסביבה, ובתי קברות שהקרקעות שלהם מנוהלות ע"י טכניקות של קיימות. בארה"ב בתי קברות ירוקים אף הוכרזו כשמורות טבע.

הסרט A Will for the Woods שזכה בפרס חביב הקהל בפסטיבל הסרטים הדוקומנטריים Full Frameב-2013, ומאז בפרסים נוספים, עוסק בקבורה ירוקה. הסרט עוקב אחר השנה האחרונה בחייו של הפסיכיאטר קלארק וונג, שמת ב-2011 לאחר שחלה בלימפומה. במהלך הסרט, מספר וונג באופן נוגע ללב על האמונה שלו שקבורה ירוקה תעניק למותו משמעות. הוא מזמין לעצמו ארון קבורה מחומר מתכלה, ומארגן הלווייה שתחזיר את גופו לאדמה.

אמנם, כפי שמעידה זכיית הסרט הזה בפרס, נושא הקבורה הירוקה מחלחל יותר ויותר לתודעה בעולם המערבי, ובשנים האחרונות, צצים גופים וחברות אשר בוחרים להתמקד בקבורה ירוקה. למשל, החברה הבלגית Alveus אשר תספק לכם ארונות קבורה מקרטון הצבועים בצבעי עץ, וכך תקבלו תחושה של קבורה מסורתית במחיר זול יותר; או המלכ"ר האמריקאי "המועצה לקבורה ירוקה", אשר מעניק לבתי קברות הסמכה בקבורה ירוקה. ועדיין, הנושא מחלחל באיטיות יחסית למודעות. בין השאר, כי אנשים מעדיפים להדחיק ולא לעסוק במוות שלהם או של הקרובים להם.


אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo