קבורה ירוקה

קבורה ירוקה

ארונות קבורה אקולוגיים, תכריכים מחומרים מתכלים, ואף בתי קברות ירוקים - כיום אפשר לא רק לחיות אלא גם למות באופן שהוא ידידותי לסביבה

ארונות קבורה אקולוגיים, תכריכים מחומרים מתכלים, ואף בתי קברות ירוקים -

כיום אפשר לא רק לחיות אלא גם למות באופן שהוא ידידותי לסביבה

ביותר ויותר מקומות בעולם המערבי מבינים כי ריבוי שטחי הקבורה והקבורה בשיטות המסורתיות, תוך שימוש בנוזלי חניטה כמו פורמלדהיד ובארונות קבורה עשויים מבטון או מפלדה - מסבים נזק לסביבה. כיום, יש חברות שמציעות ארונות קבורה אקולוגיים העשויים מחומרים מתכלים, תכריכים ידידותיים לסביבה, ובתי קברות שהקרקעות שלהם מנוהלות ע"י טכניקות של קיימות. בארה"ב בתי קברות ירוקים אף הוכרזו כשמורות טבע.

הסרט A Will for the Woods שזכה בפרס חביב הקהל בפסטיבל הסרטים הדוקומנטריים Full Frameב-2013, ומאז בפרסים נוספים, עוסק בקבורה ירוקה. הסרט עוקב אחר השנה האחרונה בחייו של הפסיכיאטר קלארק וונג, שמת ב-2011 לאחר שחלה בלימפומה. במהלך הסרט, מספר וונג באופן נוגע ללב על האמונה שלו שקבורה ירוקה תעניק למותו משמעות. הוא מזמין לעצמו ארון קבורה מחומר מתכלה, ומארגן הלווייה שתחזיר את גופו לאדמה.

אמנם, כפי שמעידה זכיית הסרט הזה בפרס, נושא הקבורה הירוקה מחלחל יותר ויותר לתודעה בעולם המערבי, ובשנים האחרונות, צצים גופים וחברות אשר בוחרים להתמקד בקבורה ירוקה. למשל, החברה הבלגית Alveus אשר תספק לכם ארונות קבורה מקרטון הצבועים בצבעי עץ, וכך תקבלו תחושה של קבורה מסורתית במחיר זול יותר; או המלכ"ר האמריקאי "המועצה לקבורה ירוקה", אשר מעניק לבתי קברות הסמכה בקבורה ירוקה. ועדיין, הנושא מחלחל באיטיות יחסית למודעות. בין השאר, כי אנשים מעדיפים להדחיק ולא לעסוק במוות שלהם או של הקרובים להם.


תגובות גולשים
שם ושם משפחה
אימייל
תיאור קצר
אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

דפי הנצחה ועמודי זיכרון לנפטרים

לא פשוט להרגיש אובדן, ולעיתים הוא כבד מנשוא. עמודי הנצחה מטרתם לסייע לשמור על זיכרונות של המת באופן וירטואלי, ולספק לכם ולאבלים נוספים צוהר להיזכר, לקרוא ולהתחבר מחדש אל המנוח, גם מהקצה השני של העולם.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo