אהבה בסוף הדרך

אהבה בסוף הדרך

סרטו של מיכאל הנקה "אהבה" הוא אחד הסרטים היפים שנעשו אי פעם על זקנה, חולי ומוות

סרטו של מיכאל הנקה "אהבה" הוא אחד הסרטים היפים שנעשו אי פעם על זקנה, חולי ומוות

בני 80 פלוס, בני הזוג ז'ורז' ואן (ז'אן לואי טרינטיניאן ‏ועמנואל ריבה הנפלאים), הם מה שהיינו מכנים "זוג טוב". יש ביניהם אינטימיות, הבנה הדדית, אהבה. שניהם היו מורים למוסיקה לפני שפרשו והחיים שלהם מתנהלים בהרמוניה יחסית, עם טקסים זוגיים שזוקקו במשך שנים. הם גרים לבדם בדירה בפריז, ובתם היחידה מבקרת אותם מפעם לפעם. אבל אין בביקורים האלה כדי להפיג את תחושת הבדידות. בסרט "אהבה" (2012) של הבמאי האוסטרי מיכאל הנקה, הבדידות של הזיקנה היא כמעט ישות בפני עצמה. בדידות כי החברים כבר אינם בחיים, בדידות כי יש רק בת אחת שמתגוררת רחוק, בדידות כי אימת המוות הממשש ובא מרחפת על פני התא הזוגי, המגן היחידי מפני הבדידות. בדידות שהיא הבדידות הקיומית של מי שנמצאים בסוף הדרך.

אן היא זו שלוקה בוקר אחד בשבץ. הסרט מתאר את ההידרדרות ההדרגתית במצבה, ואת הטיפול של ז'ורז' במי שהייתה שותפתו לחיים ואט אט הופכת לגוף שהוא קליפה ריקה. אן עקשנית, מסרבת לקבל טיפול, לא רוצה שירחמו עליה ומסתגרת יותר ויותר בתוך עצמה. ז'ורז' מטפל בה במסירות, מכבד את רצונה שלא ללכת למוסד טיפולי, ועושה למענה הכל, כמו אח סיעודי, כסא הגלגלים, עזרה במקלחת וכך הלאה.הסרט עוקב בדקדקנות אחר בני הזוג בתוך תהליך ההידרדרות הזה: אן, המטופלת שהופכת נוכחת-נעדרת, וז'ורז', המטפל שבצד החמלה והנאמנות הכמעט ריטואלית לאן, חווה כאב, זעם ותסכול. האהבה הגדולה בין בני הזוג הגיעה לשעת המבחן הגדולה ביותר שלה.

"אהבה" הוא סרט מלא בחמלה ובעדינות המתאר בדיוק כמעט מכאיב את סופם של החיים. הסרט זכה בפרס דקל הזהב בפסטיבל קאן ובפרס האוסקר לסרט הטוב ביותר ובפרסים נוספים. הקליקו לצפייה בטריילר.


 

תגובות גולשים
שם ושם משפחה
אימייל
תיאור קצר
אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

דפי הנצחה ועמודי זיכרון לנפטרים

לא פשוט להרגיש אובדן, ולעיתים הוא כבד מנשוא. עמודי הנצחה מטרתם לסייע לשמור על זיכרונות של המת באופן וירטואלי, ולספק לכם ולאבלים נוספים צוהר להיזכר, לקרוא ולהתחבר מחדש אל המנוח, גם מהקצה השני של העולם.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo