עדויות על נוכלים המנצלים את מצוקת משפחות הנפטרים בביה"ח בילינסון

עדויות על נוכלים המנצלים את מצוקת משפחות הנפטרים בביה

ברגע הקשה מכל, ליד מיטת אדם אהוב שנפטר, ניגש אליכם אדם זר, מנחם, מחבק, מציע להסיר מעליכם כל דאגה לעניינים פרקטיים. מה תגידו?

דמיינו את עצמכם ברגע הקשה מכל – אתם נמצאים בבית החולים ליד מיטת אדם אהוב שנפטר. אינכם יודעים את נפשכם מרוב צער, מעורפלים מהלם וכאב. ניגש אליכם אדם זר, מנחם, מחבק, מגיש כוס מים. מציע להסיר מעליכם כל דאגה לעניינים פרקטיים – טפסים, הסעת הגופה, סידורי ההלוויה ואפילו השלמת מניין. מה תגידו?

מקרים כאלה בדיוק חזרו על עצמם לאחרונה בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. משפחות שאיבדו את יקיריהן סיפרו על גברים בחזות חרדית שניגשו אליהן לשמע זעקות השבר והציעו סיוע. במבט ראשון נדמה שזוהי עזרה ברוכה, ממש מצווה. אולם הישנות המקרים והצטברות עדויות דומות חשפו כי מדובר בנוכלות. לא פחות. אותם "מלאכים" גבו ממשפחות הנפטרים אלפי שקלים תמורת "עזרה" שחברה קדישא אמורה להעניק חינם לכל אזרח. ע"פ החוק במדינת ישראל משלם הביטוח הלאומי לחברה קדישא 7,000 ₪ עבור טיפול בכל אזרח שנפטר. רובם המכריע של השירותים להם נזקקת המשפחה האבלה אמורים להינתן ללא תשלום. 

כדי למנוע ניצול מחפיר של בני משפחה ברגעי מצוקה, ריכזנו עבורכם ברשימה אחת את כל השירותים שחברה קדישא מחוייבת לתת ללא תשלום.

אלימלך אייזן 21/03/2020

ידוע לי על בחורים שמשלימים מניין ליום השנה[אמירת תהלים קדיש בקשת מחילה וכ"ו ] במחי ר מאוד סביר לתועלת רבים אני מצרף את המספר טלפון 0583226134

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo