נוריה גבאי

נוריה גבאי

22/07/1942 - 26/09/2015
אמא מדהימה שהייתה לי, מלאה באהבה. לוחמת צדק ואמת. נשמה יפה מלאה בנתינה, חברה אמיתית, אינטליגנטית וחכמה, תמיד תומכת ומחבקת. עצותיה עצות זהב. נפש של ילדה קטנה.
  • מודעת אבל

ילידת עירק, מאורעות פרהוד 1942. עלתה לארץ ב-1951 בגיל 9 עם משפחתה. בארץ עוברת שמה לנורית. בעודה ילדה קטנה כבר נאלצה להתמודד עם קשיי הקליטה במעברה בנחלת יהודה, שם, יחד עם הוריה ואחיה למדה את השפה העברית על רהוטה. נורית היתה ילדה יפיפיה, היתה הילדה המפונקת והאהובה במשפחה. נישאה לאבי, מנשה גבאי, (שהיה בן דודה מצד האמא) בשנת 1957 בגיל 15. מנישואים אלה נולדנו אחי 1958, אחותי 1959 ואני 1965. אמא היתה תופרת מקצועית. אין דבר שלא ידעה לתפור, ממצעים של משי ועד שמלות כלה מפוארות. אישה חרוצה שלא נכנעה לקושי ונלחמה על צדק, אמת ויושר וכך חינכה אותנו (ילדיה) מהיום הראשון תוך דוגמא אישית. אהבה היתה המהות, הדרך, השפה, הכח, הנתינה, ההשראה, והכח המניע שלה במסע החיים. אמא היתה דמות נערצת בשבילי, שבכל יום הבנתי איזה זכות ענקית ניתנה לי להיות בתה. הכח שלה להעמיד צבא שלם ולנצח כל קושי בכל שלב בחיים, היה דבר שרק היא יכלה לעשות, ממש ליצור יש מאין ואת זה אזכור לך לעולם אמא.

אמא יקרה שלי, לוחמת שלי, החברה הכי טובה שלי, מייעצת לי בכל שעה ביום ובלילה, לב טהור מלא באהבה, את בליבי ובמחשבתי בכל רגע ושנייה. דמותך תמיד לנגד עיני, דרכך ועצותייך הם לי הכוונה שמאירה את דרכי בזה העולם. לימדת אותי לא לוותר ולהלחם על הצדק גם אם צריך לגייס צבא שלם. לימדת אותי לאהוב, לפתוח את הלב ולא לפחד. להיות נאמנה לעצמי, לשאוף תמיד להתקדם ולהתפתח, לתת מכל הלב ובלי חשבון כי נתינה היא קבלה. לימדת אותי איך להתפלל אמיתי מהלב, איך להכין קציצות בשר ברוטב עגבנית ואיך להיות אדם טוב ומאמין. לימדת אותי משפטים יפים שהם נכס יקר. אימצת לי התקווה שמחר תמיד תאיר השמש חמה יותר ומה שנראה היום כבעייה, מחר ימצא לו הפיתרון. אמא, אני יכולה לכתוב ספר על מה שאת בשבילי, ואיזה מתנה יקרה קיבלו המלאכים בשמיים כשהגעת לשם. אני יודעת שבכל רגע את איתי, שומרת עלי, על הילדים שלי, ושביננו ממשיכה התקשורת בשפה שרק את ואני מבינות.. אוהבת ומתגעגעת אלייך המון אמא שלי💕

נוריה גבאי

ספר אורחים

שם ושם משפחה
אימייל
תיאור קצר
אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

כתיבת סיפור חיים ביוגרפיות ברשת -כל הזכרונות נשמרים לנצח

איך אפשר לשמר את הזיכרון של סבא סבתא אמא אבא לנצח

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo