פטירה בזמן שהות מחוץ לגבולות המדינה

פטירה בזמן שהות מחוץ לגבולות המדינה

פטירה בזמן שהות בחו"ל

 

לא מעט ישראלים נפטרים בעת שהותם בחו"ל. בין אם בזמן שהיו בביקור במדינה זרה לצורך טיפולים רפואיים, חופשה או בשל כל סיבה אחרת. מדובר במצב בו בני משפחתו וקרוביו של המנוח נדרשים לצד ההתמודדות הקשה עם האבל גם לטפל בפרוצדורה מורכבת ומיוחדת. כלומר, הבאת הנפטר לקבורה בישראל או לחילופין לקבורה בחו"ל. כיצד המדינה מסייעת בכך ומה חשוב לדעת? הנה עיקרי הדברים.

 

המוסד לביטוח לאומי מכסה עבור כל מי שנפטר בארץ ונקבר בה את הוצאות הקבורה וכל השירותים המקובלים לקבורה מלבד מצבה ויסודות למצבה. לענייננו, תושבי מדינת ישראל זכאים לכיסוי זה גם במידה שהם נפטרו בחו"ל.

 

תושב ישראל שהלך לעולמו בעת שהותו בחו"ל והובא לקבורה בארץ

 

אם אדם נפטר בעת שהותו בחו"ל, בני משפחתו שרוצים להביאו לקבורה בארץ צריכים לפנות אל מחלקת הביטוח והגבייה בסניף המוסד לביטוח לאומי באזור מגוריו של הנפטר. המחלקה תוכל לספק להם אישור תושבות ועל אישור זה להימסר לחברת הקבורה. עד להמצאת האישור מביטוח לאומי ובכדי לאפשר את קבורת הנפטר בארץ, המשפחה רשאית להעביר ביטחונות כספיים לחברת הקבורה למשך 30 יום. בנוגע לתשלום, חברת הקבורה יכולה לגבות מהמשפחה את התשלומים עבור פרוצדורת הטיפול בהוצאה של רישיון קבורה, שחרור הנפטר מהמכס (אגרת משרד הבריאות) ועבודת הצוות של החברה אשר טיפלה בשחרור הנפטר מהמכס.  

 

תושב ישראל שהלך לעולמו בחו"ל והובא לקבורה בחו"ל

 

אדם שנשא בהוצאות הקבורה של תושב ישראל שנפטר בעת שהותו בחו"ל ונקבר בחו"ל זכאי להחזר מסוים מהביטוח לאומי בתנאי שהוא נמצא בארץ. עליו להגיש תביעה בסניף הביטוח הלאומי הקרוב לאזור המגורים באמצעות טופס תביעה אישית לדמי קבורה ובצירוף אישור אודות הוצאות הקבורה שהתקיימה בחו"ל. סכום דמי הקבורה שיועבר לחשבון התובע לא יהיה גבוה מהסכום הבסיסי המקסימלי שהיו עולים דמי הקבורה אם היה הנפטר נקבר בישראל (6,448 שקלים, נכון ל-2017 ומתעדכן מעת לעת).

 

 

.

 

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

כתיבת סיפור חיים ביוגרפיות ברשת -כל הזכרונות נשמרים לנצח

איך אפשר לשמר את הזיכרון של סבא סבתא אמא אבא לנצח

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות