פטירה בזמן שהות מחוץ לגבולות המדינה

פטירה בזמן שהות מחוץ לגבולות המדינה

פטירה בזמן שהות בחו"ל

 

לא מעט ישראלים נפטרים בעת שהותם בחו"ל. בין אם בזמן שהיו בביקור במדינה זרה לצורך טיפולים רפואיים, חופשה או בשל כל סיבה אחרת. מדובר במצב בו בני משפחתו וקרוביו של המנוח נדרשים לצד ההתמודדות הקשה עם האבל גם לטפל בפרוצדורה מורכבת ומיוחדת. כלומר, הבאת הנפטר לקבורה בישראל או לחילופין לקבורה בחו"ל. כיצד המדינה מסייעת בכך ומה חשוב לדעת? הנה עיקרי הדברים.

 

המוסד לביטוח לאומי מכסה עבור כל מי שנפטר בארץ ונקבר בה את הוצאות הקבורה וכל השירותים המקובלים לקבורה מלבד מצבה ויסודות למצבה. לענייננו, תושבי מדינת ישראל זכאים לכיסוי זה גם במידה שהם נפטרו בחו"ל.

 

תושב ישראל שהלך לעולמו בעת שהותו בחו"ל והובא לקבורה בארץ

 

אם אדם נפטר בעת שהותו בחו"ל, בני משפחתו שרוצים להביאו לקבורה בארץ צריכים לפנות אל מחלקת הביטוח והגבייה בסניף המוסד לביטוח לאומי באזור מגוריו של הנפטר. המחלקה תוכל לספק להם אישור תושבות ועל אישור זה להימסר לחברת הקבורה. עד להמצאת האישור מביטוח לאומי ובכדי לאפשר את קבורת הנפטר בארץ, המשפחה רשאית להעביר ביטחונות כספיים לחברת הקבורה למשך 30 יום. בנוגע לתשלום, חברת הקבורה יכולה לגבות מהמשפחה את התשלומים עבור פרוצדורת הטיפול בהוצאה של רישיון קבורה, שחרור הנפטר מהמכס (אגרת משרד הבריאות) ועבודת הצוות של החברה אשר טיפלה בשחרור הנפטר מהמכס.  

 

תושב ישראל שהלך לעולמו בחו"ל והובא לקבורה בחו"ל

 

אדם שנשא בהוצאות הקבורה של תושב ישראל שנפטר בעת שהותו בחו"ל ונקבר בחו"ל זכאי להחזר מסוים מהביטוח לאומי בתנאי שהוא נמצא בארץ. עליו להגיש תביעה בסניף הביטוח הלאומי הקרוב לאזור המגורים באמצעות טופס תביעה אישית לדמי קבורה ובצירוף אישור אודות הוצאות הקבורה שהתקיימה בחו"ל. סכום דמי הקבורה שיועבר לחשבון התובע לא יהיה גבוה מהסכום הבסיסי המקסימלי שהיו עולים דמי הקבורה אם היה הנפטר נקבר בישראל (6,448 שקלים, נכון ל-2017 ומתעדכן מעת לעת).

 

 

.

 

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

דפי הנצחה ועמודי זיכרון לנפטרים

לא פשוט להרגיש אובדן, ולעיתים הוא כבד מנשוא. עמודי הנצחה מטרתם לסייע לשמור על זיכרונות של המת באופן וירטואלי, ולספק לכם ולאבלים נוספים צוהר להיזכר, לקרוא ולהתחבר מחדש אל המנוח, גם מהקצה השני של העולם.

רכישת מצבות דרך הסמאטרפון

שוק המצבות מתקדם לעולם הטכנולוגי של המאה ה- 21, וכיום אנשים רבים מעדיפים להימנע מהטרחה הפרונטלית ולהזמין מצבה במספר קליקים פשוטים

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן
מציג תוצאות 1 - 2 מתוך 52
<< לדף הקודםדף:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10לדף הבא >>

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות