איתור כספים לאחר מוות

איתור כספים לאחר מוות

אדם צובר רכוש במהלך חייו, אשר מפוזר במקומות שונים: חשבונות בנק, קרנות השתלמות, ביטוחים וכך הלאה. אם לא דאג מראש להכין את המסמכים הדרושים, לאחר מותו, צריכה המשפחה המתאבלת לאתר את המידע בכוחות עצמה, זאת בצד הסידורים הבירוקרטיים השונים הנלווים למוות.

במידה ויקירכם שנפטר, לא השאיר אחריו מידע מסודר בנוגע לרכושו, ערכו חיפוש בבית אחר המסמכים הרלוונטיים: מכתבים מהבנק ומחברות הביטוח, קופות גמל, קרנות השתלמות וכך הלאה. שימו לב, לפני שאתם פונים לגורמים הרלוונטיים, דאגו להצטייד בתעודת הזהות של הנפטר, ולהוציא תעודת פטירה. בנוסף, הגישו בקשה לצו קיום צוואה (במידה והמנוח הותיר צוואה), או בקשה לצו ירושה (במידה ואין צוואה). מומלץ להגיש את הבקשה מוקדם ככל האפשר, כיוון שהתהליך עלול לקחת מספר חודשים. לאחר קבלת הצו, תוכלו לגשות לבנק שבו התנהל החשבון, ולקבל את חלקכם בעיזבון, וללשכת רישום המקרקעין, על מנת להעביר על שמכם את הזכויות על הנכס שהיה בבעלות המנוח וכד'. בצד הכספים שהותיר אחריו הנפטר, במקרים רבים יש לו מחויבויות כספיות, דוגמת הוראות קבע, אשר צריך לבטל או להעביר כעת לתשלום על ידי היורשים. להלן הגורמים שכדאי לבדוק מולם לגבי הכספים של הנפטר.

בנקים

חשבונות - יש להעביר לידי היורשים. הדבר מצריך הוצאת צו ירושה, אך עוד לפני הוצאת הצו, היורשים הישירים יכולים למשוך סכומים קטנים לצורך קיום, זאת בכפוף, כמובן, לאישור הבנק.

הוראות קבע (חשבונות וכדומה) - יש לבטל או להעביר לתשלום על ידי היורשים.

תכניות חסכון - בררו האם קיימות תכניות חסכון, קרנות שונות וקופות גמל.

משכנתא - אם המנוח שילם משכנתא, יש לבצע הליך במסגרתו ביטוח החיים יכסה את תשלומיה העתידיים

ביטוחים

ביטוח חיים - יש לבדוק את אפשרות המימוש של ביטוח חיים או ביטוח מנהלים, במידה והמנוח שילם עבור ביטוחים אלה.

ביטוח רכב - במקרה של מוות בתאונת דרכים, יש לבדוק עם חברת הביטוח שביטחה את הרכב לגבי: מימוש הביטוח בגין הנזק שנגרם לו ומימוש יתרת התשלומים עד תום מועד הפוליסה.

ביטוח תאונות אישיות של תלמידים - כל תלמיד הזכאי לחינוך חינם מבוטח בביטוח תאונות אישיות, ללא קשר אם התאונה התרחשה בתחום מוסד החינוכי ו/או במהלך פעילות הקשורה ללימודים. היעזרו במוסד החינוכי, על מנת לבדוק את תנאי הפוליסה ואת רפשרות מימושה. שימו לב, הביטוח אינו מכסה מוות כתוצאה מלחמה, פעילות טרור, תאונת דרכים, תאונת עבודה ורשלנות רפואית.

עבודה

יש לבדוק את אפשרות המימוש של ביטוח, פנסיות ותגמולים שונים, אשר מקום העבודה של המנוח שילם עבורו (במידה ויש כאלה). כמו גם, קרנות ההשתלמות וקרנות אחרות בהן היה המנוח חבר.


 


אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

כתיבת סיפור חיים ביוגרפיות ברשת -כל הזכרונות נשמרים לנצח

איך אפשר לשמר את הזיכרון של סבא סבתא אמא אבא לנצח

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות