ביטוח לאומי - דעו את זכויותיכם! דמי קבורה - כתבה ראשונה בסדרה

ביטוח לאומי - דעו את זכויותיכם! דמי קבורה - כתבה ראשונה בסדרה

דמי קבורה - כתבה ראשונה בסדרה

דמי הקבורה בישראל משולמים ע"י הביטוח הלאומי, ולמעט מקרים חריגים שיפורטו בהמשך, אסור לגבות ממשפחת הנפטר כספים הן על חלקת הקבר והן על תחזוקת המקום וטיפוחו. השירותים הנכללים בדמי הקבורה כוללים: חלקת קבר, העברת הנפטר ממקום הפטירה אל חלקת הקבר, טהרת הנפטר, בד לתכריכים רגילים, כריית קבר וכיסויו, מרצפות לבניין הקבר, לוחיות עם שם הנפטר, וניהול הקבורה בהשתתפות חזן וצוות קבורה שבו שני אנשים לכל הפחות.

שימו לב, ביטוח לאומי מכסה את התשלום רק עבור הסדרי קבורה סטנדרטיים. כלומר קבורה בבית עלמין סמוך למקום מגוריו של הנפטר, בתכריכים מקובלים וכדומה. אם המשפחה מבקשת הסדרים מיוחדים, לדוגמה אוטובוס למלווים, מסלול לוויה ארוך עם מספר תחנות, קברנים נוספים, תכריכים מהודרים וכדומה, על בני המשפחה לשלם עבור כל חריגה כזאת בנפרד. ובכל מקרה, ביטוח לאומי אינו משלם עבור הדפסת מודעות אבל והעמדת מצבה.

בין המקרים החריגים הכרוכים בתשלום:נפטר שאינו תושב ישראל - יהודי מהתפוצות שנפטר בחו"ל ומבקשים לקברו בישראל ואף ישראלי השוהה בחו"ל זמן רב ואשר לא שמר על זכויותיו כתושב בביטוח הלאומי, אינם זכאים לקבורה בחינם; קבורה בחלקות "סגורות" או "חריגות"; סירוב לקבור בקבורה רוויה - בבתי עלמין רבים מוצע למשפחה לקבור את הנפטר בלא תשלום באחת משיטות הקבורה הרוויה. כאשר משפחה מסרבת להצעה זו, ומבקשת בכל זאת לקבור את הנפטר בחלקת שדה, חברת הקבורה רשאית לגבות ממנה תשלום; רכישת חלקת קבר מראש בחיים - ניתן לרכוש חלקת קבר מראש בבתי העלמין השונים. התעריף המקסימלי לרכישת חלקת קבר בחיים קבוע בחוק שירותי הדת היהודיים ומשתנה על פי יישוב המגורים;

למידע נוסף בנוגע לקבורה, הקליקו לכתבה על חברה קדישא.

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

כתיבת סיפור חיים ביוגרפיות ברשת -כל הזכרונות נשמרים לנצח

איך אפשר לשמר את הזיכרון של סבא סבתא אמא אבא לנצח

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות