ביטוח לאומי - דעו את זכויותיכם! דמי קבורה - כתבה ראשונה בסדרה

ביטוח לאומי - דעו את זכויותיכם! דמי קבורה - כתבה ראשונה בסדרה

דמי קבורה - כתבה ראשונה בסדרה

דמי הקבורה בישראל משולמים ע"י הביטוח הלאומי, ולמעט מקרים חריגים שיפורטו בהמשך, אסור לגבות ממשפחת הנפטר כספים הן על חלקת הקבר והן על תחזוקת המקום וטיפוחו. השירותים הנכללים בדמי הקבורה כוללים: חלקת קבר, העברת הנפטר ממקום הפטירה אל חלקת הקבר, טהרת הנפטר, בד לתכריכים רגילים, כריית קבר וכיסויו, מרצפות לבניין הקבר, לוחיות עם שם הנפטר, וניהול הקבורה בהשתתפות חזן וצוות קבורה שבו שני אנשים לכל הפחות.

שימו לב, ביטוח לאומי מכסה את התשלום רק עבור הסדרי קבורה סטנדרטיים. כלומר קבורה בבית עלמין סמוך למקום מגוריו של הנפטר, בתכריכים מקובלים וכדומה. אם המשפחה מבקשת הסדרים מיוחדים, לדוגמה אוטובוס למלווים, מסלול לוויה ארוך עם מספר תחנות, קברנים נוספים, תכריכים מהודרים וכדומה, על בני המשפחה לשלם עבור כל חריגה כזאת בנפרד. ובכל מקרה, ביטוח לאומי אינו משלם עבור הדפסת מודעות אבל והעמדת מצבה.

בין המקרים החריגים הכרוכים בתשלום:נפטר שאינו תושב ישראל - יהודי מהתפוצות שנפטר בחו"ל ומבקשים לקברו בישראל ואף ישראלי השוהה בחו"ל זמן רב ואשר לא שמר על זכויותיו כתושב בביטוח הלאומי, אינם זכאים לקבורה בחינם; קבורה בחלקות "סגורות" או "חריגות"; סירוב לקבור בקבורה רוויה - בבתי עלמין רבים מוצע למשפחה לקבור את הנפטר בלא תשלום באחת משיטות הקבורה הרוויה. כאשר משפחה מסרבת להצעה זו, ומבקשת בכל זאת לקבור את הנפטר בחלקת שדה, חברת הקבורה רשאית לגבות ממנה תשלום; רכישת חלקת קבר מראש בחיים - ניתן לרכוש חלקת קבר מראש בבתי העלמין השונים. התעריף המקסימלי לרכישת חלקת קבר בחיים קבוע בחוק שירותי הדת היהודיים ומשתנה על פי יישוב המגורים;

למידע נוסף בנוגע לקבורה, הקליקו לכתבה על חברה קדישא.

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

משפחות שכולות בזמן מלחמה

משפחות שכולות בזמן מלחמה

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות