מתי אני צריך לפנות לעורך דין העוסק בדיני נזיקין?

ההתמודדות המשפטית עם המוות - מתי אני זקוק לעו"ד העוסק בדיני נזיקין?

העולם נחרב
הכל מתמוטט מסביב
האדם הקרוב מכל הלך לעולמו.
הכאב נשאר, אבל החיים חייבים להמשך...
אז איך ממשיכים?

ההתמודדות עם האבל הינה קשה מנשוא. למרות הכאב, חשוב להתמודד עם הסוגיות המשפטיות שמעלה פטירת קרוב. בשל האבל והקושי לחזור לשגרה, עלולים בני המשפחה לדחות את הפניה לעורך דין, ועיכוב כזה עלול לגרום נזקים גדולים. במקרה שאדם נהרג בתאונה, מומלץ לפנות בהקדם לעו"ד העוסק בדיני נזיקין, שינתח את המקרה וימליץ על דרכי פעולה נכונות.
 
חשוב לדעת!

אם אדם נהרג בתאונת דרכים - יש ליורשים זכות תביעה עפ"י חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. 
 
אם אדם נהרג בתאונת עבודה - ליורשים יש זכות לתבוע את המעסיק (במידה שהתאונה נבעה מרשלנות המעסיק) או לתבוע צד שלישי (במידה שצד שלישי התרשל). בנוסף, יש עילת תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי (ענף נפגעי עבודה). לרוב קיימים גם ביטוחים שונים - קרנות פנסיה, ביטוחי חיים, ביטוחי תאונות וכו', שאמורים לפצות את היורשים. 
  
עו"ד דני כהן, מומחה לדיני נזיקין
 
האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או לכל ייעוץ מסוג שהוא, וכן אינו מהווה טיפול משפטי ו/או תחליף לטיפול משפטי מקצועי או אחר. החתום מעלה לא יישא באחריות כלשהי, עקיפה או ישירה, לכל נזק שייגרם כתוצאה מהשימוש באמור לעיל. בכל מקרה, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo