אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

אין מספיק גברים למניין? כיום יש פתרון

 

 

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

 

 

כאשר אדם נפטר, אין זה פשוט להתמודד עם הבשורה. עם זאת, ההלכה היהודית קובעת כי יש לקבור את המנוח במהרה, והמלאכה לקראת ההלוויה והשבעה היא רבה ומרובה. גם אזכרות עשויות להעלות רגשות לא פשוטים, ומצריכות הכנה וביצוע של הלכות מסוימות בכדי לכבד את נשמת המת.

 

חיוני לשמור על כל החוקים והמצוות, בכדי להעלות את נשמתו של המת השמיימה, ולהביא לתהליך שבסיומו אפשר להרגיש שעשינו את כל שיכולנו עבור המנוח, וכי זכה לפרידה המגיעה לו.

 

לעיתים, ישנם מצבים שבהם לקראת הלוויה או האזכרה אין בנמצא די גברים לעריכת מניין, אין אדם דתי לקריאת קדיש על המת, לעריכת טקס בקשת מחילה, לימוד משניות או תיקון. בכדי לגבור על הקושי, כיום נפתחים עסקים המסייעים לספק שירותים מסוג זה ביעילות ובהתאם להלכות הדת, בכדי להבטיח את כבוד המת גם במידה ואין די אורחים בהלוויה או באזכרה ולהביא למנוחת גן עדן.

 

 

שירותים למטרות הלכה למעשה

 

כאשר אדם הולך לעולמו, עלינו לערוך סידורים רבים בכדי להביא להלוויה, שבעה ולימים גם אזכרה מכבדת לפי הלכות הדת היהודית. כאשר מתעורר הצורך בשירותים נוספים כמו ביצוע של תיקון, לימוד משניות, עריכת קדיש במשך שנה להעלאת נשמת המת השמיימה או אפילו עריכה של מניין לכבוד המת ביום הלוויה או האזכרה, לעיתים אין בנמצא את האנשים שמבינים כיצד לבצע נכונה את ההלכות השונות או שאין די גברים לערוך מניין ולמלא את כבוד המת.

 

בכדי להביא הלכה למעשה, כיום נוסדו חברות רבות שכל המטרה שלהן היא לסייע ולספק שירותים הלכתיים מסוג זה במועד הנקוב. החברות מספקות את הגברים למניין, עורכות טקסי מחילה, ואף מציעות לקרוא קדיש להעלאת נשמת המת במשך שנה, עד לחשיפת המצבה.

 

 

איך זה עובד?

 

פניה לחברה העוסקת בתחום מבעוד מועד מבטיחה כי עם עת ההגעה ללוויה או לאזכרה, כל הצרכים ההלכתיים יתבצעו על ידיה בצורה המדויקת והנכונה ביותר. התפילות יתבצעו בעת הראויה יחד עם האבלים, ויסייעו להביא לפרידה היפה והמבורכת ביותר מהמנוח.

 

חברת ארגון הנשמה  https://ripsupport.co.il היא אחת החברות החלוצות בתחום, ושמחה לעזור לאבלים רבים להיפרד מיקירם בכבוד ולפי ההלכה היהודית, על ידי ביצוע הפעולות הנדרשות בכדי להעלות את נשמתו של המת השמיימה.

 

בעוד שמניין בעת הלוויה ואזכרה היא הלכת חובה, יתר ההלכות אינן הכרחיות, אך מומלצות להענקת כבוד נוסף וטיהור שמו של המנוח טרם עלייתו לשמיים. אמירת קדיש על המת יום אחרי יום בשנה הראשונה נחשבת למצווה נעלה עבורו, ומבטיחה את מקומו בגן עדן.

 

במידה ואתם מרגישים כי העלבתם או פגעתם את במת טרם מותו וכי כעת עליכם לכפר, כדאי ואף מומלץ לבקש מחילה לפי ההלכה היהודית, בנוסח ידוע מראש, בכדי לזכות במחילה ובידיעה כי לא נותרו עניינים לא פטורים ביניכם לאחר המוות.

 

 

שירותי מניין, קדיש, מחילה, תיקון ולימוד משניות הם חלק בלתי נפרד מהלוויות ואזכרות בדת היהודית. כאשר אין בנמצא די גברים או גורם שמבין בנושא מספיק בכדי להוליך את הטקס ולשמור על כבודו של המת, כדאי ואף מומלץ לפנות אל חברה המתמחה בנושא, ויכולה לבצע את הפעולות הנדרשות בכדי להביא להעלאת נשמתו של המת ושמירה על כבודו.

  

 https://ripsupport.co.il/

 

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

משפחות שכולות בזמן מלחמה

משפחות שכולות בזמן מלחמה

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo