דפי הנצחה ועמודי זיכרון לנפטרים

דפי הנצחה ועמודי זיכרון לנפטרים

לא פשוט להרגיש אובדן, ולעיתים הוא כבד מנשוא. עמודי הנצחה מטרתם לסייע לשמור על זיכרונות של המת באופן וירטואלי, ולספק לכם ולאבלים נוספים צוהר להיזכר, לקרוא ולהתחבר מחדש אל המנוח, גם מהקצה השני של העולם.

דפי הנצחה ועמודי זיכרון לנפטרים

 

לא פשוט להרגיש אובדן, ולעיתים הוא כבד מנשוא. עמודי הנצחה מטרתם לסייע לשמור על זיכרונות של המת באופן וירטואלי, ולספק לכם ולאבלים נוספים צוהר להיזכר, לקרוא ולהתחבר מחדש אל המנוח, גם מהקצה השני של העולם.

 כאשר מגיעה העת ועלינו להיפטר מאדם קרוב, הלב נשבר מבפנים. לא פשוט להמשיך הלאה, וכדאי ואף מומלץ לנסות ולהתמודד עם הקושי בצורה בריאה וטובה, המשמרת את כבוד המנוח ומנציחה אותו בצורה הולמת.

 בעבר היה נפוץ להכין ספרים או קולאז'ים למנוחים, במטרה לסייע ולשמר את הרגעים היפים ולהעניק רקע ומידע רב על המנוח, שתמיד יהיה ניתן לשוב ולהיזכר בו. כיום, גם הנישה הזו שודרגה לפן הדיגיטלי, ורבים מעדיפים להקדיש עמודי זיכרון ליקירים שלהם, הנשמרים בעולם האינטרנט הגדול לנצח נצחים.

 מהם עמודי זיכרון?

 עמודי זיכרון או הנצחה הם מיני-אתרים, דפי נחיתה או דפים ייעודיים ברשתות חברתיות או אתרים רלוונטיים שמטרתם להנציח את המנוח בצורה אוהבת, מכבדת ומפורטת. דפי הנצחה לרוב כוללים תמונות וסרטונים של המנוח, סיפורי חיים, הספדים ומקום קבורה.

 בזכות עמודי זיכרון ניתן להרגיש קרובים יותר אל המנוח גם ברגעים קשים, ולפנות ולהיזכר בו בכל זמן ובכל מקום: בין אם אתם באוטובוס בדרך לעבודה או בטיול בחו"ל, תמיד יהיה ניתן לגלוש לעמוד ההנצחה ולהיזכר ברגעים הטובים, בתמונות האהובות ובאירועים המשמחים.

 עמודי ההנצחה אף מסייעים לקרובי משפחה וחברים שגרים רחוק לגלוש לעמוד ולהתחבר אל המנוח גם מרחוק ולהיזכר. פעמים רבות, דפים אינטרנטיים מסוג זה גם מביאים להצתה מחודשת של קשרים מרוחקים, ולהיכרות עם קרובי משפחה רחוקים שבימים עברו חלקו קשר קרוב עם המנוח.

 במילים אחרות, עמודי הנצחה משמרים את זיכרון המנוח חי ובוער, ומאפשרים לכל מי שמתגעגע לקבל הצצה לרגעים יקרים מפז היום, וגם בעוד שנים רבות. בזכות זאת, גם הנכדים, הנינים והדורות הבאים יכולים להתוודע למורשת שלהם, לגלות כיצד משפחתם הגיעה עד הלום ומי היו האושיות הפועלות שהביאו אותה לנקודה זו.

 כיצד מומלץ להכין עמודי זיכרון?

 קיימות אינספור שיטות לבנות עמודי זיכרון ברשת האינטרנט הגדולה. כיום, רבים הופכים את עמודי ה- Facebook או ה- Instagram של המנוח לעמודי הנצחה, בהם ניתן להוסיף תמונות, סרטונים, מידע ותגובות.

 אפשרות נוספת היא לבנות אתר אישי להנצחת המנוח לפי כתובת אינטרנטית פרטית. אמנם מדובר בתהליך שמביא לתוצאה מרשימה ואיכותית, אך הוא ארוך, יקר ומפחית את הסיכויים שלרבים בארץ ובמיוחד בחו"ל תהיה היכולת למצוא את האתר ולהתחבר אל המנוח.

 השיטה הפופולרית ביותר כיום ליצירת דפי הנצחה היא פנייה לאתרים ייעודיים בתחום כמו האתר שלנו, בו קיים אזור ליצירת עמוד זיכרוןאינפורמטיבי ומכבד, הכולל אזורים המאפשרים להעלות תמונות וסרטונים, הספדים וסיפורי חיים.

 פלטפורמה נוספת המוכרת בתחום היא My Heritage, שבנתה לפלטפורמה ליצירת אילנות יוחסין לגילוי, שיתוף ושימור ההיסטוריה המשפחתית לדורות.  

  עמודי זיכרון מהווים דרך יפה ומכבדת לשמור על שמו של המנוח חי וקיים לעד בלב וברשת הדיגיטלית. העמודים האינטרנטיים מאפשרים להיזכר במנוח ולקרוא אודותיו בכל עת ומכל מקום בעולם, ולרוב מביאה לחיבורים בין קרובי משפחה וחברים מן העבר, המתוודעים אל העמודים עם הזמן.

 אתר "אבל אינפו" מציע לייצר עמודי הנצחה ללא תשלום באזור עמודי הזיכרון שלנו. אנו מזמינים אתכם להנציח את הזיכרון של הקרובים אליכם לנצח נצחים, ולספק לכם ולאוהבי המנוח מקום בטוח להתבטא, לספר ולהיזכר.

 

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo