עצות לבני המשפחה השכולים לקראת חג הפורים

עצות לבני המשפחה השכולים לקראת חג הפורים

פורים הוא חג של שמחה ותחפושות והרעשה ברעשנים. לרוב בניגוד לרגשות של מתאבלים שאבדו איש יקר ואהוב, ובמיוחד בשנים הסמוכות לאובדן, קיים קושי לקיים את מנהגי החג ומצוותיו.

עצות לבני המשפחה השכולים לקראת חג הפורים

 

פורים הוא חג של שמחה ותחפושות והרעשה ברעשנים. לרוב  בניגוד לרגשות של מתאבלים שאבדו איש יקר ואהוב, ובמיוחד בשנים הסמוכות לאובדן, קיים קושי לקיים את מנהגי החג ומצוותיו.

במשפחות שנוהגים להתחפש, נזכרים בפורים המשפחתי, בשמחה ששרתה, נזכרים בתחפושת האחרונה של היקר שאיננו, מביטים בתמונות, כואבים ומתגעגעים. לא יודעים מה לעשות השנה, או איך יצליחו לשרוד את שמחת החג...ומצעדי התחפושות בגן ובבית הספר, ובשכונה או בתנועת הנוער.

ישנן המחליטים שלא לחגוג יותר את החג, ישנם שחוגגים אותו באופן חלקי. ואחרים מנסים בכל כוחם לקיים את מצוות החג ובמיוחד באם מדובר במשפחה עם ילדים שמחכים כל השנה... לפורים, להתחפש.

אפשר לקיים את מצוות החג ולהעצים אחדות על פני האחרות. ללכת עם הילדים לגן ולפעילות הבית ספרית, ....אך בבית להקדיש יותר לאפיה או הכנה של משלוח מנות לקרובים או לחלוקת מתנות לאביונים, ופחות למסיבות ושמחות.

הכנת קישוטים לבית או לתחפושת היא גם חלופה של עשייה המסייעת לצמצם את 'הזמן הפנוי'  לזיכרונות מעציבים.

אם מרגישים קושי להיות נוכח במסיבות הילדים, אם לא מצליחים לבצע "התנתקות רגשית" לזמן קצוב, להיות נוכח עם הילד  בשמחתו עם חבריו, ובו זמנית גם "לא להיות" באותה בפעילות, אפשר לנסות לשלוח עם הילד את סבא או סבתא או אח בוגר ולהצטרף לקראת הסוף. ואם זה לא ניתן אפשר להגיע למסיבה אך לדאוג להיות עסוקים בעניינים ארגוניים, לסייע  לגננת או למורה עם ארגון הכיבוד או ענייני "עשיה" אחרים, לצלם ולהסתתר מאחורי המצלמה, ואפילו 'להסתתר' מאחורי מסכה....הרי זהו חג המסכות.

בני נוער לרוב ילכו לפעילות ללא ליווי משפחתי, ולעיתים  יזדקקו לעזרה בהכנת התחפושת דבר שניתן לעמוד בו.. כדאי להבטיח שאותו בן נוער ימצא בין חברים, שיאספו אותו מביתו ואף ילוו אותו בחזרה בתם הפעילות.

 

בני משפחה מבוגרים, הורים או אלמנים ואלמנות, שמצליחים לגייס מתוכם כוחות ומשאבי נפש, יוכלו להביט בתמונות מאירועי פורים קודמים, ולהעלות זיכרונות נעימים. אלו יאפשרו לרצף את פורים השנה בכאב מופחת והתמקדות ביש, בחיים, ובבני המשפחה שמאוד רוצים לקיים את מצוות החג.

 

 ד"ר תמר אשכנזי

מחברת הספר ״ אבל - היום שאחרי״ 

 

 

תגובות גולשים
שם ושם משפחה
אימייל
תיאור קצר
אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

איך להתמודד עם פרידה מאדם שקרוב אליך-חלק ממך

אף אחד לא יודע באמת איך לקבל פרידה מאדם קרוב

מוות כתוצאה מקורונה - איך ממשיכים מכאן

הקורונה היא תופעה חדשה שכולנו מכירים. אחרי הכול, היא הפכה את העולם על פיו ושינתה את היום-יום שלנו מקצה לקצה. אנשים רבים הנמצאים בקבוצות סיכון חוששים להידבק במחלה, ומשרד הבריאות עושה כמיטב יכולתו לבלום את התפתחות והתפשטות המחלה.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן
מציג תוצאות 1 - 2 מתוך 50
<< לדף הקודםדף:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10לדף הבא >>

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo