תקציר הספר היום שאחרי

תקציר הספר היום שאחרי

 אבל היום שאחרי

מרגע קבלת ההודעה על מותו של אדם קרוב ועד שנים רבות לאחר האובדן, עולות שאלות רבות: איך לחגוג את הפסח הראשון בלעדיו; מה עושים ביום השנה וביום ההולדת; מה משמעות הטקסים והמנהגים בימי האבל;  מה קורה בעבודה, בבית הספר או בגן הילדים וכיצד לנהוג ביום המשפחה?

איך מקבלים לידת ילד חדש לאחר אובדן ילד, ואיך מקבלים זוגיות חדשה לאחר התאלמנות? האם מחלקים או שומרים בגדים וחפצים, ואיך מנציחים ועד מתי עוסקים בכך? איך יוצאים ממצבים מביכים, מה עם הומור שחור, איך מוצאים סיבה לקום בבוקר ואיך ממלאים את חצי הכוס הריקה... 

אבל – היום שאחרי, מביא לראשונה מגוון של הצעות מעשיות  כיצד לנהוג במצבים השונים בפרקי הזמן שאחרי האובדן: מרגע קבלת ההודעה על המוות דרך הלוויה והשבעה וחודשים ושנים לאחר מכן, כל זאת בשילוב דבריהם של  הורים שכולים, אחים שכולים, אלמנים ואלמנות, סבים וסבתות חברים וחברות של אנשים שחוו אובדן, המשתפים ברגשותיהם במחשבותיהם ובניסיונם, וביחד עם ניסיונה האישי והמקצועי והידע שרכשה ד"ר תמר אשכנזי בתחום האובדן, הופך הספר למדריך מעשי למתאבלים.

 

ד"ר תמר אשכנזי, ילידת קבוץ בית-השיטה, אחות במקצועה, מנהלת את המרכז הלאומי להשתלות במשרד הבריאות, ומזה 19 שנה מנחה קבוצות למשפחות שכולות. את עבודת הדוקטור עשתה בתחום ההסתגלות לאובדן.

לרכישת הספר לחץ כאן

תגובות גולשים
שם ושם משפחה
אימייל
תיאור קצר
אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

דפי הנצחה ועמודי זיכרון לנפטרים

לא פשוט להרגיש אובדן, ולעיתים הוא כבד מנשוא. עמודי הנצחה מטרתם לסייע לשמור על זיכרונות של המת באופן וירטואלי, ולספק לכם ולאבלים נוספים צוהר להיזכר, לקרוא ולהתחבר מחדש אל המנוח, גם מהקצה השני של העולם.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo