תקציר הספר היום שאחרי

תקציר הספר היום שאחרי

 אבל היום שאחרי

מרגע קבלת ההודעה על מותו של אדם קרוב ועד שנים רבות לאחר האובדן, עולות שאלות רבות: איך לחגוג את הפסח הראשון בלעדיו; מה עושים ביום השנה וביום ההולדת; מה משמעות הטקסים והמנהגים בימי האבל;  מה קורה בעבודה, בבית הספר או בגן הילדים וכיצד לנהוג ביום המשפחה?

איך מקבלים לידת ילד חדש לאחר אובדן ילד, ואיך מקבלים זוגיות חדשה לאחר התאלמנות? האם מחלקים או שומרים בגדים וחפצים, ואיך מנציחים ועד מתי עוסקים בכך? איך יוצאים ממצבים מביכים, מה עם הומור שחור, איך מוצאים סיבה לקום בבוקר ואיך ממלאים את חצי הכוס הריקה... 

אבל – היום שאחרי, מביא לראשונה מגוון של הצעות מעשיות  כיצד לנהוג במצבים השונים בפרקי הזמן שאחרי האובדן: מרגע קבלת ההודעה על המוות דרך הלוויה והשבעה וחודשים ושנים לאחר מכן, כל זאת בשילוב דבריהם של  הורים שכולים, אחים שכולים, אלמנים ואלמנות, סבים וסבתות חברים וחברות של אנשים שחוו אובדן, המשתפים ברגשותיהם במחשבותיהם ובניסיונם, וביחד עם ניסיונה האישי והמקצועי והידע שרכשה ד"ר תמר אשכנזי בתחום האובדן, הופך הספר למדריך מעשי למתאבלים.

 

ד"ר תמר אשכנזי, ילידת קבוץ בית-השיטה, אחות במקצועה, מנהלת את המרכז הלאומי להשתלות במשרד הבריאות, ומזה 19 שנה מנחה קבוצות למשפחות שכולות. את עבודת הדוקטור עשתה בתחום ההסתגלות לאובדן.

לרכישת הספר לחץ כאן

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo