האם אני סבא לתינוק שנולד לאלמנת בני ?

האם אני סבא לתינוק שנולד לאלמנת בני ?

שלמה בחר להיות סבא של התינוק החדש, התינוק שנולד לאלמנת בנו ובעלה החדש

האם אני סבא לתינוק שנולד לאלמנת בני?

 

שלמה  ששכל את בנו עומר בן ה – 30 לפני כ 7 שנים, חזר כעת מביקור במחלקת היולדות שבבית החולים בעיר מגוריו.

עומר והילה לא הספיקו להביא ילד לעולם. כעבור מספר שנים  הילה אלמנתו של עומר נישאה שוב וכעת ילדה את בנה בכורה. 

בעת הביקור, שלמה חש בזיעה ובדופק מהיר, וכעבור דקות אחדות  מיהר לחזור לביתו. 

בדרכו, בעת שנהג  עברו בראשו מחשבות וזיכרונות  מהימים בהם היתה הילה בת משפחתו הרשמית, כלתו, אשת בנו. שלמה  התלבט באשר להמשך הקשר עם הילה. הוא הבין והרגיש שהחיים ממשיכים שזהו טבע העולם, אך בידיו הבחירה באם להמשיך בקשר עם כלתו לשעבר. למה  לשעבר. הרי הם לא התגרשו. יש מושג כזה  'כלה לשעבר' שאל את עצמו. אלמנת בנו זה המושג שמצא כמתאים יותר.

שלמה התלבט לא מעט  האם ימשיך עמה בקשר, ואם כן באיזה סוג של קשר, ואולי בכלל  עדיף להתנתק. לשחרר. כאבים בלב וגעגועים עזים לעומר שאיננו  היו מנת חלקו בכל שבע  השנים שחלפו, ועדיין קיימים יום  יום, אמר לעצמו, והילה כבחירת ליבו  של עומר אהובתו, היא בעצם  חלק מהזיכרון, חלק מעומר, ולכן בחר להמשיך עמה בקשר.

הילה ובן זוגה החדש נעם היו בחופשה באילת כשהחליטו להינשא, ולפני שהתקשרה הילה להוריה לבשר להם על ההחלטה להינשא, התקשרה לשלמה ולאשתו לקבל את ברכתם, שכמובן ניתנה בשמחה מעורבת בדמעות.  

הוריו של עומר ז"ל התרשמו מאד והעריכו את הילה על כי בחרה בהם להיות הראשונים לדעת. הימים חלפו, ואת ההיריון של הילה ליווה שלמה  כמו הריון של  ידידת משפחה ללא רגשות מיוחדים, המזכירים את הקשר של שלמה לתינוק שייוולד. הוא זרם עם ההתנהלות ולא השקיע מחשבה עמוקה בעתיד הצפוי.

 הביקור במחלקת יולדות, הציב את שלמה  במקום רגשי חדש, מפחיד משהו ומבולבל:  "זה היה צריך להיות התינוק של עומר, זה היה צריך להיות הנכד שלי....חלק מעומר.... אבל בעצם למה חלק מעומר? .." אמר לעצמו. מה שנשאר מעומר הם הזיכרונות והתמונות והכאב והגעגועים והפיכתו לנוכח נפקד באמצעות הסיפורים והשיחות עליו. 

מששב שלמה מבית החולים לביתו, מוצף רגשית, מעט מבולבל מהסיטואציה בה הילה חובקת תינוק,  התרווח בכורסא וניסה להרגיע את עצמו. לגם מכוס התה שלידו, האזין למוזיקה שאהב ועקב במבטו אחר ציורי השטיח שבסלון.

על השטיח הזה בדיוק, כעבור ארבעה חודשים, ישב שלמה  ושיחק עם התינוק העגלגל שהחזיר לו חיוך.

שלמה  בחר להיות  סבא של התינוק החדש, התינוק שנולד לאלמנת בנו ובעלה החדש.  סבא רגשי, סבא אמיתי. סבא!

"יש לי נכד, בחרתי בו ואוהב אותו כל ימי",   אמר בליבו ונתמלא ברגשות נעימים ומרגיעים.

 

ד"ר תמר אשכנזי

מחברת הספר ״ אבל - היום שאחרי״ 

 

 

תגובות גולשים
שם ושם משפחה
אימייל
תיאור קצר

שוורץ ורד 15/10/2017

התרגשתי לקרוא את הסיפור של שלומו . ממש כמו הסיפור שלי .היום יש לי נכדה בת תשע וחצי ונכד בן שבע וחצי . הם קורים לי סבתוש , ואני אוהבת אותם מאוד מאוד. תודה לכלתי ( אשת בני ז"ל ) ולבן זוגה המדהים על היחס ,הקבלה , זה גורם לי אושר רב. תודה ליקום על מה שיש .

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

כתיבת סיפור חיים ביוגרפיות ברשת -כל הזכרונות נשמרים לנצח

איך אפשר לשמר את הזיכרון של סבא סבתא אמא אבא לנצח

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo