אבק דיגיטלי

אבק דיגיטלי

לכל אדם יש כיום נכסים דיגיטלים וזה כולל בין היתר : כתובת מייל , פרופילים ברשתות חברתיות שונות ,תמונות מה שיקרה לכל הנכסים הללו כאשר אותו אדם ילך לעולמו אינו מוסדר בחוק עד לעצם היום הזה

אבק דיגיטלי

מאת אייל ברילנט


אנחנו חיים בזמנים בהם, אדם אשר נפטר מותיר אחריו לא רק נכסים פיזיים, אלא גם נכסים דיגיטליים.
בעוד ששמות היורשים כמו אופן החלוקה של הנכסים הפיזיים הינם ברורים ומוסדרים משפטית - בעיקר במקרים בהם אותו אדם הותיר צוואה. עתידם של הנכסים הדיגיטליים עלול להיות לוטה בערפל.
לכל אדם יש כיום נכסים דיגיטליים מגוונים וזה כולל בין היתר: מחשב אישי, מכשיר סמארטפון, כתובות מייל, פרופילים ברשתות חברתיות שונות, טקסטים, תמונות ותכנים אחרים אשר הועלו על ידי אותו אדם לפלטפורמות שונות ברשת ועוד..
מה שיקרה לכל הנכסים הללו כאשר אותו אדם ילך לעולמו, אינו מוסדר בחוק עד לעצם היות הזה. לכן, כל אדם אשר חשוב לו להמשיך ולשמור על השליטה בנכסיו הדיגיטאליים גם לאחר שילך לעולמו, חשוב שידאג להסדיר את הנושא הזה בצוואה שלו.
במידה ואדם לא הסדיר את נושא הנכסים הדיגיטליים, החשבונות והפרופילים שלו ברשתות החברתיות ובאתרים אחרים ברשת, ימשיכו לפעול כסדרם, אלא אם מישהו ידאג לדווח על פטירתו של אותו אדם.

פייסבוק לדוגמא, דורשת מהמדווח, למלא פרטים שונים אודות הנפטר, לשלוח תעודת פטירה ואישורים אחרים המעידים שאותו אדם אכן נפטר.
לאחר שהנושא אושר, פרופיל המשתמש מוסב מפרופיל פרטי לדף הנצחה, כאשר תכונות הדף ישתנו בהתאם.
פייסבוק אף מאפשרת כיום, לכל משתמש את האפשרות להגדיר אם הוא מעוניין שאדם מסוים יקבל את השליטה על הנכסים הדיגיטליים שלו באתר וכמובן, לבחור מי יהיה אותו אדם.

למרות שהמודעות לנכסים דיגיטליים ולחשיבותם הולכת ועולה עם הזמן, מדובר בנושא שעדיין לא מוסדר בחוק ולכן, חשוב שכל אדם ידאג להסדיר את הנושא הזה באופן עצמאי ובמידת הצורך, אף ישאיר רשימה מסודרת של חשבונות באתרים בהם הוא חבר, הכוללת שמות משתמש וסיסמאות, לאותו אדם שהוא מעוניין אשר "יירש" את נכסיו הדיגיטאליים.

Flateau 26/03/2021

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

משפחות שכולות בזמן מלחמה

משפחות שכולות בזמן מלחמה

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo