אבק דיגיטלי

אבק דיגיטלי

לכל אדם יש כיום נכסים דיגיטלים וזה כולל בין היתר : כתובת מייל , פרופילים ברשתות חברתיות שונות ,תמונות מה שיקרה לכל הנכסים הללו כאשר אותו אדם ילך לעולמו אינו מוסדר בחוק עד לעצם היום הזה

אבק דיגיטלי

מאת אייל ברילנט


אנחנו חיים בזמנים בהם, אדם אשר נפטר מותיר אחריו לא רק נכסים פיזיים, אלא גם נכסים דיגיטליים.
בעוד ששמות היורשים כמו אופן החלוקה של הנכסים הפיזיים הינם ברורים ומוסדרים משפטית - בעיקר במקרים בהם אותו אדם הותיר צוואה. עתידם של הנכסים הדיגיטליים עלול להיות לוטה בערפל.
לכל אדם יש כיום נכסים דיגיטליים מגוונים וזה כולל בין היתר: מחשב אישי, מכשיר סמארטפון, כתובות מייל, פרופילים ברשתות חברתיות שונות, טקסטים, תמונות ותכנים אחרים אשר הועלו על ידי אותו אדם לפלטפורמות שונות ברשת ועוד..
מה שיקרה לכל הנכסים הללו כאשר אותו אדם ילך לעולמו, אינו מוסדר בחוק עד לעצם היות הזה. לכן, כל אדם אשר חשוב לו להמשיך ולשמור על השליטה בנכסיו הדיגיטאליים גם לאחר שילך לעולמו, חשוב שידאג להסדיר את הנושא הזה בצוואה שלו.
במידה ואדם לא הסדיר את נושא הנכסים הדיגיטליים, החשבונות והפרופילים שלו ברשתות החברתיות ובאתרים אחרים ברשת, ימשיכו לפעול כסדרם, אלא אם מישהו ידאג לדווח על פטירתו של אותו אדם.

פייסבוק לדוגמא, דורשת מהמדווח, למלא פרטים שונים אודות הנפטר, לשלוח תעודת פטירה ואישורים אחרים המעידים שאותו אדם אכן נפטר.
לאחר שהנושא אושר, פרופיל המשתמש מוסב מפרופיל פרטי לדף הנצחה, כאשר תכונות הדף ישתנו בהתאם.
פייסבוק אף מאפשרת כיום, לכל משתמש את האפשרות להגדיר אם הוא מעוניין שאדם מסוים יקבל את השליטה על הנכסים הדיגיטליים שלו באתר וכמובן, לבחור מי יהיה אותו אדם.

למרות שהמודעות לנכסים דיגיטליים ולחשיבותם הולכת ועולה עם הזמן, מדובר בנושא שעדיין לא מוסדר בחוק ולכן, חשוב שכל אדם ידאג להסדיר את הנושא הזה באופן עצמאי ובמידת הצורך, אף ישאיר רשימה מסודרת של חשבונות באתרים בהם הוא חבר, הכוללת שמות משתמש וסיסמאות, לאותו אדם שהוא מעוניין אשר "יירש" את נכסיו הדיגיטאליים.

תגובות גולשים
שם ושם משפחה
אימייל
תיאור קצר

Flateau 26/03/2021

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

דפי הנצחה ועמודי זיכרון לנפטרים

לא פשוט להרגיש אובדן, ולעיתים הוא כבד מנשוא. עמודי הנצחה מטרתם לסייע לשמור על זיכרונות של המת באופן וירטואלי, ולספק לכם ולאבלים נוספים צוהר להיזכר, לקרוא ולהתחבר מחדש אל המנוח, גם מהקצה השני של העולם.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo