קבורה בקומות אל מול קבורת שדה

קבורה בקומות אל מול קבורת שדה

מהי קבורה בקומות ?

קבורה בקומות אל מול קבורת שדה

 

פטירה של אדם קרוב לליבנו הנה סיטואציה קשה מנשוא - ומעבר להתמודדות עם האבל והאובדן, נדרש מבני המשפחה להגיע בשעות הספורות שלאחר המוות להחלטות משמעותיות, ביניהן, החלטות הקשורות לנושא הקבורה. אם בעבר המנהג הרווח בעת קבורת המת היה קבורת שדה, כיום מפאת צפיפות וחוסר מקום, החברה קדישא החלו לקבור את הנפטרים גם בקבורת קומות.

 

מהי קבורת קומות?

בניגוד לקבורת שדה (קבורה רגילה) המקובלת כיום, קבורה בקומות מתבצעת במבנה שנקרא "תל קבורה" המכיל כמה קומות של קברי סנהדרין המסודרים זה לצד זה בשורות ומופרדים זה מזה על ידי מצע של אדמה. התלים מצויים באולמות קבורה מקורים בבית הלוויות ומאפשרים גישה נוחה למשפחות. ישנם החוששים מהליך הקבורה בקומות ותוהים מה יהא על המצבה והאם יתאפשר לבקר בקבר בצורה נוחה, החשש שהנו טבעי, אך נובע מחוסר הכרות עם השיטה.

 

קבורה בקומות - איך זה מתבצע?

על פי ההלכה בקבורה בקומות הנפטרים מוטמנים בקבר מן החזית כאשר לאחר מכן הקבר נאטם באבנים ונחתם בפלטת שיש, שהיא המצבה, כאשר הגישה אל הקברים מאוד נוחה ומתבצעת בעזרת מעליות.

 

היתרונות בקבורת קומות ביחס לקבורת שדה

על אף שקבורה בקומות מאוד שונה מהקבורה אליה היינו רגילים עד היום ועל כן עשויה לעורר רתיעה או הסתייגות, לקבורה בקומות ישנם יתרונות מסוימים ביחס לקבורת שדה. אחד היתרונות המרכזיים בקבורת סנהדרין הוא שלעיתים לוויות נערכות בתנאי מזג אוויר קשים כגון עומס חום או מזג אוויר סוער מהם, בקבורת שדה, אין דרך להתגונן. בקבורת קומות אזור הלוויות הנו מקורה ובו מקומות ישיבה מה שמקל ולו במעט על הליך הלוויות הקשה בכל עת, כמו גם גישה נוחה למצבה ואפשרות לרכז מספר קברים בסמוך זה לזה.

 

הקבורה היא תהלוכת פרידה עצובה ולא בכדי קשה לקבל החלטות הרות גורל כשאנו שרויים באבל עמוק, ניתן ואף מומלץ להתכונן לכך מראש, כאשר בין אם בחרתם בקבורת שדה ובין אם בקבורת קומות זכרו שכעת נשמתו של קרוב משפחתכם נמצאת בידיים טובות.

 

למידע נוסף בנושא קבורה ודרכי קבורה שונות אתם מוזמנים לעיין בעמוד המידע השימושי >>

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo