קבורה בקומות אל מול קבורת שדה

קבורה בקומות אל מול קבורת שדה

מהי קבורה בקומות ?

קבורה בקומות אל מול קבורת שדה

 

פטירה של אדם קרוב לליבנו הנה סיטואציה קשה מנשוא - ומעבר להתמודדות עם האבל והאובדן, נדרש מבני המשפחה להגיע בשעות הספורות שלאחר המוות להחלטות משמעותיות, ביניהן, החלטות הקשורות לנושא הקבורה. אם בעבר המנהג הרווח בעת קבורת המת היה קבורת שדה, כיום מפאת צפיפות וחוסר מקום, החברה קדישא החלו לקבור את הנפטרים גם בקבורת קומות.

 

מהי קבורת קומות?

בניגוד לקבורת שדה (קבורה רגילה) המקובלת כיום, קבורה בקומות מתבצעת במבנה שנקרא "תל קבורה" המכיל כמה קומות של קברי סנהדרין המסודרים זה לצד זה בשורות ומופרדים זה מזה על ידי מצע של אדמה. התלים מצויים באולמות קבורה מקורים בבית הלוויות ומאפשרים גישה נוחה למשפחות. ישנם החוששים מהליך הקבורה בקומות ותוהים מה יהא על המצבה והאם יתאפשר לבקר בקבר בצורה נוחה, החשש שהנו טבעי, אך נובע מחוסר הכרות עם השיטה.

 

קבורה בקומות - איך זה מתבצע?

על פי ההלכה בקבורה בקומות הנפטרים מוטמנים בקבר מן החזית כאשר לאחר מכן הקבר נאטם באבנים ונחתם בפלטת שיש, שהיא המצבה, כאשר הגישה אל הקברים מאוד נוחה ומתבצעת בעזרת מעליות.

 

היתרונות בקבורת קומות ביחס לקבורת שדה

על אף שקבורה בקומות מאוד שונה מהקבורה אליה היינו רגילים עד היום ועל כן עשויה לעורר רתיעה או הסתייגות, לקבורה בקומות ישנם יתרונות מסוימים ביחס לקבורת שדה. אחד היתרונות המרכזיים בקבורת סנהדרין הוא שלעיתים לוויות נערכות בתנאי מזג אוויר קשים כגון עומס חום או מזג אוויר סוער מהם, בקבורת שדה, אין דרך להתגונן. בקבורת קומות אזור הלוויות הנו מקורה ובו מקומות ישיבה מה שמקל ולו במעט על הליך הלוויות הקשה בכל עת, כמו גם גישה נוחה למצבה ואפשרות לרכז מספר קברים בסמוך זה לזה.

 

הקבורה היא תהלוכת פרידה עצובה ולא בכדי קשה לקבל החלטות הרות גורל כשאנו שרויים באבל עמוק, ניתן ואף מומלץ להתכונן לכך מראש, כאשר בין אם בחרתם בקבורת שדה ובין אם בקבורת קומות זכרו שכעת נשמתו של קרוב משפחתכם נמצאת בידיים טובות.

 

למידע נוסף בנושא קבורה ודרכי קבורה שונות אתם מוזמנים לעיין בעמוד המידע השימושי >>

תגובות גולשים
שם ושם משפחה
אימייל
תיאור קצר
אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

דפי הנצחה ועמודי זיכרון לנפטרים

לא פשוט להרגיש אובדן, ולעיתים הוא כבד מנשוא. עמודי הנצחה מטרתם לסייע לשמור על זיכרונות של המת באופן וירטואלי, ולספק לכם ולאבלים נוספים צוהר להיזכר, לקרוא ולהתחבר מחדש אל המנוח, גם מהקצה השני של העולם.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo