מתי (מתיתיהו) קלמן זיתי ז

מתי (מתיתיהו) קלמן זיתי ז"ל

21/12/1935 - 28/09/2017 28/09/2017
אבי מתי זיתי אלבוים היה איש יפה תואר במהלך כל חייו. הוא היה צעיר נצחי שזכה תמיד במחמאות על מראהו המטופח והצעיר לגילו.
  • מודעת אבל

אבי מתי זיתי אלבוים, רואה-חשבון, היה איש אשכולות יליד ישראל "צבר" אמיתי בכל רמ"ח אבריו. הוא נולד בשנת 1935, בגבעת הרצל בתל-אביב בן זקונים. הותיר אחריו שתי אחיות מבוגרות ממנו: ציפורה הבכורה ואביבה (ייבדלו לחיים ארוכים). אחיו הבכור יהודה ז"ל נפטר לפני שנים רבות ואבי ייקבר בחלקה לידו. סבי פסח זצ"ל היה אדם מאמין וציוני נלהב אשר עלה לישראל עוד בתחילת שנות ה-20 של המאה הקודמת והקים כאן את בית החרושת הראשון למחברות ופנקסים. אבא למד בתיכון "תחכמוני", שירת בחיל השיריון בחטיבת "הראל" והשתתף במלחמות ישראל: מלחמת סיני, ששת הימים ומלחמת יום-הכיפורים. מתי היקר סיים מגמת ראיית חשבון בבית הספר הגבוה למשפט וכלכלה בתל-אביב, עבד תחילה בפירמת "סומך חייקין ציטרון", בהמשך במח' הבקרה של בנק-לאומי, אח"כ כיהן כמנהל מח' הכספים של "גלובל אוף לונדון". בהמשך כיהן כ-25 שנה כסמנכ"ל הכספים של חברת "אוליבטי". לאחר פרישתו עסק בתחביביו המגוונים אשר נסבו סביב מומחיותו במוסיקה קלאסית בכלל ובאופרות בפרט. אבי היה מומחה גדול לזמרי אופרה ובעיקר מומחיותו התרכזה בטנורים. הטנור האהוב עליו ביותר היה יוסי ביורלינג השוודי. בשנים האחרונות הנציח אבי את מפעל חייו בתוכניות אותן ערך והגיש בקול המוסיקה, תוכניות אותן העלה ליו-טיוב. לאחרונה ממש טרם מותו בלא עת, שב משהות בפסטיבל אנסקו ברומניה והספיק לרשום את חוויותיו המרגשות באתר "פרשן". לאבי המנוח היו עוד המון תוכניות ובין היתר חלם להגיע שוב לרומניה לפסטיבל הבא ב-2019 וציין כי בדעתו להכין תוכנית חדשה לקול המוסיקה לגבי הפסטיבל בו צפה כאורח הפסטיבל 2017. תחביב נוסף שלו הקדיש את מרצו ואהבתו היה משחק הגולף, תחביב בו עסק כ-35 שנה. ואי אפשר שלא להזכיר את אהבתו הגדולה לנסיעות לחו"ל. מתי האהוב מילא את חייו לא רק בעבודה קשה ובמוסיקה אלא גם בנסיעות בין היתר לארצות הברית ובעיקר באירופה. שם דאג תמיד לצפות ולשמוע מוסיקה ולהעלות את רשמיו על הכתב. בנוסף ידע לצייר יפה, לשיר בקול בריטון , אסף בולים ומטבעות. הוא היה נהג נפלא וזכה לאחרונה אפילו לרכוש רכב גולף חדש וליהנות ממנו. יהי זכרו ברוך!!

אבא שלי יקר, הלכת בלא עת ובאופן מפתיע. התקשורת האחרונה שלנו הייתה ביום מותך, אחר הצהריים. התכתבנו על התוכניות היפות שערכת ועל התוכנית החדשה שבקשת לערוך ולהגיש כהרגלך. התכתבנו על הכתבות שלך ב"פרשן", על היותך אורח בפסטיבל "אנסקו 2017 ברומניה ממש לאחרונה, על כך שאתה שואף לנסוע שוב ב-2019. היית בריא יחסית לגילך, מטופח, מתפקד. היו ברקע בעיות רפואיות מאוזנות ומטופלות ומי האמין שאתה יכול "ללכת" ככה פתאום!! בראש שלי אתה פה, אני יכולה לכתוב לך מייל או לשלוח ווטסאפ. לאחרונה שלחתי לך צילום שמצאנו , תמונה ישנה שלך ליד "ברקליס בנק" ואתה נורא רצית את המקור. כתבתי לך שאתה הרי צריך להגיע אלינו לבקר... שלחתי לך תמונה שלך , צעיר יחסית, מחזיק את ליאורי הנכדה הראשונה שלך כשהיא עודה פעוטה. מותך הוא בלתי נתפס. כך סידרנו את זה בראשנו שאתה נצחי ו"דינוזאור". בשנים האחרונות סייעת לי מאד, כאשר בתי האמצעית/ נכדתך חלתה ונזקקה למקום להיות בו במרכז הארץ. אני תמיד אזכור לך את החסד הזה שישבת איתי בזמן שהיא שעות בניתוח ולא הסכמת ללכת... עזבת אותנו כמו צדיק ומלאך. ערב יום כיפור כעת, כולנו בדמעות. אנחנו מסרבים לקבל את ה"טוויסט" הזה בגורל. תמיד היית קל ומעולם לא העקת עלינו. היית עצמאי ולא בקשת שום דבר. רצינו עוד זמן איתך , מדוע "ברחת" לנו?? בראשי אתה כאן, עם הקול העמוק, עם הסיפורים והחוויות, התוכניות, מעולם לא מתלונן. יהיה זכרך ברוך.

מתי (מתיתיהו) קלמן זיתי ז
שם
להוספת מילות פרידה

הכתבות הנצפות ביותר

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

משפחות שכולות בזמן מלחמה

משפחות שכולות בזמן מלחמה

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות
האתר הוקם על ידי ארטוויז'ן בע"מ באמצעות מערכת ה-Truppo