זכויות בעבודה בימי אבל

זכויות בעבודה בימי אבל

במידה ונעדרתם מהעבודה עקב ימי אבל על קרוב משפחה מדרגה ראשונה, אתם זכאים לתשלום שכר מלא. שימו לב, זכות זו מוגבלת לעד שבעה ימים קלנדריים
 
החל מה-1 ביולי 2000 בהתאם לצו ההרחבה לקיצור שבוע עבודה ל-43 שעות עבודה, עובד, אשר מקיים חובת אבלות, ועובד במקום עבודתו לפחות שלושה חודשים, זכאי לתשלום עבור הימים בהם נעדר מהעבודה עקב ימי אבל. זכות זו מוגבלת ללא יותר משבעה ימים קלנדריים (לאו דווקא ימי עבודה). כלומר, ימי המנוחה השבועית נכללים בימים אלה, זאת משום שע"פ הדת היהודית, לא יושבים שבעה בשבת, ולכן אין זכאות לתשלום עבור יום זה (אלא בהוראה מיטיבה, אשר נקבעה במסגרת הסדר מיוחד שחל על העובד).
 
זכאות זו ניתנת לכלל העובדים, במקרה של פטירת קרוב משפחה מדרגה ראשונה: הורים, ילדים, בני זוג, אחים, זאת בתנאי שעבדו במקום העבודה שלושה חודשים לפחות. שימו לב, לא חלה על המעביד כל חובה לשלם לעובד בנוסף שכר בגין יום היעדרות עקב אזכרה, מעבר לימי ה"שבעה". יש לציין, כי מעבידים הכפופים להסכם קיבוצי, צו הרחבה ענפי, חוזה אישי, או נוהג אשר קובעים הוראה המיטיבה עם העובד, מעבר לקבוע בצו ההרחבה האמור, יהיו מחויבים על פי ההוראה המיטיבה.
 
קרוב משפחה של מוסלמי, אשר לרגל פטירתו זכאי עובד להיעדר מעבודתו, הינו: אב/אם, בן/בת, סבא/סבתא, אח/אחות, נכד/נכדה, בעל/אשה, דוד/דודה (קרובי דם ולא קרובי חיתון). אם נפטר קרוב משפחה של עובד מוסלמי, זכאי העובד להיעדר מן העבודה מיום פטירת קרוב המשפחה עד יום קבורתו ועוד שלושה ימים החל ביום הקבורה.

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

כתיבת סיפור חיים ביוגרפיות ברשת -כל הזכרונות נשמרים לנצח

איך אפשר לשמר את הזיכרון של סבא סבתא אמא אבא לנצח

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות