ביטוח לאומי - דע את זכויותיך! כתבה רביעית בסדרה - שיקום מקצועי לאלמן/ה

ביטוח לאומי - דע את זכויותיך! כתבה רביעית בסדרה - שיקום מקצועי לאלמן/ה

אלמנים ואלמנות המוכרים על ידי אגף שאירים בביטוח לאומי, או שבן זוגם נפטר בתאונת עבודה, זכאים לשיקום תעסוקתי הכולל ייעוץ, אבחון, הכשרה מקצועית ואף ליווי בהשמה לעבודה, זאת בתנאי שהם עומדים בתנאים הבאים:

  • הם חסרי מקצוע או שאינם יכולים להתפרנס ממקצועך כדי מחייתם.
  • הם זקוקים להסבה מקצועית עקב ההתאלמנות.
  • הם אינם זכאים להכשרה מקצועית לפי חוק אחר.
  • הם מתאימים, לדעת פקיד השיקום להכשרה מקצועית, בשים לב לרמת השכלתם, למצב בריאותם ולכושרם הגופני.

במידה ואתם עונים על תנאים אלה, פקיד שיקום יסייע לכם בבחירת מסלול לימודים ותעסוקה, תוך התייעצות עם אנשי מקצוע רלוונטיים. משך הלימודים ואופיים יקבעו על פי סוג המקצוע שיבחר.

תשלומים מהביטוח הלאומי במהלך הלימודים

במהלך הלימודים, ישלם לכם הביטוח הלאומי דמי מחיה ותשלומים נוספים (זאת בנוסף על קצבת שאירים או קצבת התלויים). סכום דמי המחיה נקבע בהתאם למספר שעות הלימוד בשבוע (מינימום 9 שעות), מספר הילדים התלויים בכם והמרחק ממקום המגורים למקום לימודים. הסכום הוא בשיעור שנע בין 25%-50% מהשכר הממוצע במשק.

נוסף על דמי המחיה, אתם זכאים להחזר של שכר לימוד, נסיעות בתחבורה ציבורית, ספרים וכלי לימוד ושיעורי עזר בהתאם לצורך. אם מקום הלימודים מרוחק ממקום מגוריכם יותר מ-40 ק"מ, ואתם לנים מחוץ לבית לצורך הלימודים, אתם זכאים להשתתפות בהוצאות הלינה. בנוסף, מסייע הביטוח הלאומי ומעניק שירותי הנגשה לנכים, כגון תרגום בשפת הסימנים, תמלול והקראות.

עם תום הלימודים, פקיד השיקום יסייע לכם במציאת עבודה. אגף השיקום עובד בשיתוף עם כמה חברות השמה המתמחות בשילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה.

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

כתיבת סיפור חיים ביוגרפיות ברשת -כל הזכרונות נשמרים לנצח

איך אפשר לשמר את הזיכרון של סבא סבתא אמא אבא לנצח

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות