זכאות להטבות מהרשויות המקומיות בעקבות מוות של בן משפחה

זכאות להטבות מהרשויות המקומיות בעקבות מוות של בן משפחה

במקרה שאדם נפטר, המשפחה הקרובה זכאית לסיוע בתחומים שונים מהרשויות המקומיות, ביניהם: הטבות כספיות כגון הנחה בארנונה למשפחה חד הורית (עד לגובה של 20%), למקבלי קצבת שאירים (בשיעור משנה בהתאם למקרה) ולמשפחה שכולה (הנחה בשיעור של 66%); סיוע ממערכת החינוך, עזרה בלימודים, סיוע בתשלום למוסד החינוך, ותמיכה פסיכולוגית; כמו כן, רשויות מקומיות רבות מציעות גם סיוע בנושאי דת, מציעות סיוע בארגון ימי האבל הראשונים וכד'. שימו לב, על מנת לקבל את ההטבות, יש לעדכן כי האדם נפטר, ולשנות את המעמד המשפחתי של הקרובים לו. יש צורך להוציא תעודת פטירה, לבטל תעודת זהות, דרכון ורישיונות על שמו. כמו כן, יש לשנות בתעודת הזהות של בן/בת הזוג ל-אלמן/ה. להלן הרחבה לגבי זכאות להנחה בארנונה.

הנחה בארנונה

משפחה חד הורית

הורה יחיד לילד, בתנאי שגילו של הילד עד 18 שנה (עד 21 שנה אם הילד/ה מתגורר עם ההורה ומשרת בצבא; וכנ"ל אם מדובר בבת אשר מתנדבת בשירות לאומי) זכאי להנחה בארנונה עד לגובה של 20%.

מקבלי קצבת שאירים

*אלמן/ה המקבל קצבת שאירים עם תוספת השלמת הכנסה עשוי להיות זכאי להנחה של עד 100% בארנונה (עד מקסימום 100 מ"ר משטח הדירה).

*מי שמקבל קצבת שאירים בגיל הפרישה עשוי להיות זעאי להנחה של עד 25% בארנונה (עד מקסימום 100% משטח הדירה).

*אלמן/ה בגיל הפרישה עם הכנסה נמוכה עשוי/ה לקבל הנחה של עד 30% בהתאם להכנסה.

משפחה שכולה

זכאות להנחה בארנונה בשיעור 66%: בן משפחה של חייל שנספה במערכה, הזכאי לתגמולים ע"פ חוק משפחות חיילים אשר נספו במערכה; יתום הרשום כמחזיק בנכס זכאי להנחה עד גיל 21.

ההנחה ניתנת באופן הבא: עד 70 מ"ר משטח הדירה - לדירה שמתגוררות בה ארבע נפשות או פחות; עד 90 מ"ר משטח הדירה - לדירה שמתגוררות בה חמש נפשות או יותר.

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

משפחות שכולות בזמן מלחמה

משפחות שכולות בזמן מלחמה

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות