זכאות להטבות מהרשויות המקומיות בעקבות מוות של בן משפחה

זכאות להטבות מהרשויות המקומיות בעקבות מוות של בן משפחה

במקרה שאדם נפטר, המשפחה הקרובה זכאית לסיוע בתחומים שונים מהרשויות המקומיות, ביניהם: הטבות כספיות כגון הנחה בארנונה למשפחה חד הורית (עד לגובה של 20%), למקבלי קצבת שאירים (בשיעור משנה בהתאם למקרה) ולמשפחה שכולה (הנחה בשיעור של 66%); סיוע ממערכת החינוך, עזרה בלימודים, סיוע בתשלום למוסד החינוך, ותמיכה פסיכולוגית; כמו כן, רשויות מקומיות רבות מציעות גם סיוע בנושאי דת, מציעות סיוע בארגון ימי האבל הראשונים וכד'. שימו לב, על מנת לקבל את ההטבות, יש לעדכן כי האדם נפטר, ולשנות את המעמד המשפחתי של הקרובים לו. יש צורך להוציא תעודת פטירה, לבטל תעודת זהות, דרכון ורישיונות על שמו. כמו כן, יש לשנות בתעודת הזהות של בן/בת הזוג ל-אלמן/ה. להלן הרחבה לגבי זכאות להנחה בארנונה.

הנחה בארנונה

משפחה חד הורית

הורה יחיד לילד, בתנאי שגילו של הילד עד 18 שנה (עד 21 שנה אם הילד/ה מתגורר עם ההורה ומשרת בצבא; וכנ"ל אם מדובר בבת אשר מתנדבת בשירות לאומי) זכאי להנחה בארנונה עד לגובה של 20%.

מקבלי קצבת שאירים

*אלמן/ה המקבל קצבת שאירים עם תוספת השלמת הכנסה עשוי להיות זכאי להנחה של עד 100% בארנונה (עד מקסימום 100 מ"ר משטח הדירה).

*מי שמקבל קצבת שאירים בגיל הפרישה עשוי להיות זעאי להנחה של עד 25% בארנונה (עד מקסימום 100% משטח הדירה).

*אלמן/ה בגיל הפרישה עם הכנסה נמוכה עשוי/ה לקבל הנחה של עד 30% בהתאם להכנסה.

משפחה שכולה

זכאות להנחה בארנונה בשיעור 66%: בן משפחה של חייל שנספה במערכה, הזכאי לתגמולים ע"פ חוק משפחות חיילים אשר נספו במערכה; יתום הרשום כמחזיק בנכס זכאי להנחה עד גיל 21.

ההנחה ניתנת באופן הבא: עד 70 מ"ר משטח הדירה - לדירה שמתגוררות בה ארבע נפשות או פחות; עד 90 מ"ר משטח הדירה - לדירה שמתגוררות בה חמש נפשות או יותר.

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

כתיבת סיפור חיים ביוגרפיות ברשת -כל הזכרונות נשמרים לנצח

איך אפשר לשמר את הזיכרון של סבא סבתא אמא אבא לנצח

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות