ביטוח לאומי - דעו את זכויותיכם! מענק פטירה ומענק שאירים - כתבה שניה בסדרה

ביטוח לאומי - דעו את זכויותיכם! מענק פטירה ומענק שאירים - כתבה שניה בסדרה

מענק פטירה ומענק שאירים - כתבה שניה בסדרה

נוסף על הכאב והאבל העמוק, למותו של אדם קרוב יש גם השלכות כלכליות. לפעמים המשפחה מאבדת חלק נכבד מההכנסה החודשית. זאת בנוסף להוצאה כספית החד פעמית הכרוכה בהוצאות הקבורה: מימון מצבה, תשלומים שונים לחברה קדישא, ועוד. לכן חשוב לדעת, לאיזה כספים מן הביטוח הלאומי זכאים בני משפחתו של הנפטר.

מענק פטירה - שאירים

אם נפטר מי שקיבל מהביטוח הלאומי קצבת זקנה, קצבת שאירים, קצבת נכות כללית או קצבה לשירותים מיוחדים לנכים, ישולם מענק חד-פעמי למי שהיה בן זוגו של הנפטר בשעת פטירתו. באין בן זוג, ישולם המענק לילדו של הנפטר , ובלבד שהילד עונה על הגדרת ילד על פי חוק הביטוח הלאומי. מענק הפטירה משולם בדרך כלל באופן אוטומטי ואין צורך להגיש תביעה. סכום המענק הוא - 8,757 ש"ח (החל ב- 01.01.2014).

לפרטים נוספים הקליקו.

מענק שאירים

תשלום חד פעמי המשולם במקרים הבאים:

  • אלמן או אלמנה שעדיין לא מלאו להם 40 שנה ואין עמם ילדים.
  • אלמן שקיבל קצבת שאירים כאלמן שיש עמו ילד, ומאוחר יותר כאשר הילד אינו עונה כבר להגדרת ילד על פי חוק הביטוח הלאומי, תיבדק זכאותו של האלמן לקצבת שאירים או למענק על פי הכנסותיו.
  • לאלמן שאין עמו ילד בעת הפטירה, וקיבל קצבת שאירים לראשונה מכיוון שהכנסותיו היו נמוכות, ומאוחר יותר הכנסותיו גדלו מעל ההכנסה המרבית, תיפסק זכאותו לקצבת שאירים וישולם לו מענק שאירים.

שיעור המענק - סכום של 36 קצבאות שאירים חודשיות.

לפרטים נוספים הקליקו.

 

אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

כתיבת סיפור חיים ביוגרפיות ברשת -כל הזכרונות נשמרים לנצח

איך אפשר לשמר את הזיכרון של סבא סבתא אמא אבא לנצח

אין מספיק גברים למניין ? כיום יש פתרון

לעיתים מעבר לאובדן הקשה מנשוא, אנו נאלצים להתמודד עם בעיות לא פשוטות כמו מציאת מניין, עריכת טקסי מחילה ואמירת קדיש על המת. כיום, קיימים שירותים המספקים פתרונות לכל הצרכים המקובלים לפי הדת, ומסייעים לכל אדם להיקבר כדין ולשמור על זכרו בכבוד.

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

עורכים צוואה? בידקו האם ברצונכם לשנות את המוטבים בקופות גמל ובביטוחי חיים

הכספים שיש לנו בקופות גמל ובביטוחי חיים אינם חלק מהעיזבון שלנו, ועם הפטירה הם עלולים לעבור לרשות אותם מוטבים אשר קבענו בעת פתיחת החשבון.

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות