איך ניתן להימנע מנזק כלכלי בתקופת האבל

איך ניתן להימנע מנזק כלכלי בזמן אבל

 

כל פטירה של אדם, לא משנה באילו נסיבות, היא חוויה לא פשוטה עבור בני המשפחה. האבל על המנוח מלווה את קרוביו בעוצמה רבה בימים הראשונים וכמובן שגם לאחר מכן למשך תקופה ארוכה.

 

 מעבר לתהליך האיש והרגשי, בני המשפחה נדרשים לשאת בעלויות כספיות שונות הקשורות לפטירה ולהתמודד עם שורה ארוכה של גורמים. חלקם פועלים מטעם המדינה, כמו חברה קדישא או המוסד לביטוח לאומי, וחלקם פרטיים המציעים שירותים שונים כמו אמבולנסים פרטיים, הסעות ללוויה, סידורי פרחים, מצבות, ציוד להשכרה לשבעה ועוד. לא בכדי, נושא האבל בישראל הוליד אין ספור ספקים ונותני שירות. אולם חשוב מאוד לבחון היטב את טיבם של ספקים אלה, לבדוק את עלותם ולהשוות ביניהם. כן, על אף השעה הקשה. 

 

אין ספור תחקירים עיתונאיים אשר עסקו בנושא האבל והפטירה בישראל מצאו פערים משמעותיים בין הספקים בתחום. לא אחת על ידי "ניצול" (ממש ככה) של אבלים בשעתם הקשה. מדובר בפערים המגיעים לכדי עשרות אלפי שקלים שניתן היה לחסוך במידה שהיה נערך מחקר מקדים. יתרה מזו, קיימים כיום אתרי אינטרנט המציעים את כל המידע במקום אחד ומאפשרים לבצע את ההשוואה במהירות, ביעילות ובאופן רוחבי.

 

הספקים השונים המסייעים בזמן פטירה, במהלך האבל ולאחר מכן

 

כאמור, ישנם ספקים שונים שנותנים שירותים מגוונים הקשורים לפטירה, למנהגים ולצרכים שנובעים ממנה. על קרובי משפחתו של המנוח לדאוג לסוגיות שונות כגון הדפסת מודעות אבל, פרסום מודעת אבל בעיתונות, הסעת הנפטר באמבולנס עד למועד הלוויה, רכישת סידורי פרחים ללוויה, כתיבת הספדים, טיפול בהיבטי הקבורה השונים, רכישת חלקת קבר ועוד.

 

משפחות רבות נעזרות בספקים גם לגבי ארגון שבעה על ידי השכרת ציוד, הזמנת קייטרינג, טיפול בנושאי הסעות וכדומה. בנוסף, בחודשים שלאחר הפטירה ייתכן והקרובים יפנו לקבלת סיוע מצד חברות לפינוי דירה, שמאי מקרקעין, עורכי דין, פסיכולוגים, עורכי ספרי זיכרון וכיוצא באלה.

 

על מנת לעזור לאבלים להתנהל באופן פיננסי נכון גם בתקופה המורכבת הזו קיימים כיום אתרי אינטרנט, אינדקסים ופלטפורמות שונות המספקים מידע מקצועי. כלומר, מקבצים אינפורמציה רבה אודות ספקים רלבנטיים והשירותים המאפיינים זמני אבל. מדובר באתרי אינטרנט שמאפשרים לקרובי הנפטר לפנות לנותני שירות תוך השוואת מחירים והגעה לעסקה ההוגנת ביותר.

 לסיכום,

בעת פטירת אדם אהוב וחרף המצוקה האישית והרגשית, רצוי מאוד להיעזר בפלטפורמות ואתרי אינטרנט ייעודים המאגדים מידע לגבי בעלי מקצוע ושירותים שבני המשפחה ככל הנראה יזדקקו להם. אתרים אלו מרכזים במקום אחד את הפרטים הנחוצים ומאפשרים להימנע מעלויות גבוהות (ומיותרות).

 

 https://www.evel.co.il/index   לרשימת בעלי מקצוע   

 

 

איך ניתן להימנע מנזק כלכלי בתקופת האבל
אינדקס נותני שירות
בחר אזור ועיר בארץ
חיפוש חופשי

הכתבות הנצפות ביותר

משפחות שכולות בזמן מלחמה – כל דרכי ההתמודדות עם האבל, הזכויות, המענקים והתמיכה

לצד ההתמודדות הנפשית בתור הורים, בני זוג, משפחה וחברים, פעמים רבות אובדן של אדם קרוב משמעו אובדן של הכנסה ופגיעה ביכולת לעבוד ולכלכל את המשפחה. במצבים חמורים, יתכן מאוד וגם נאלצתם להתפנות מביתכם, מה שמקשה על האובדן אף יותר. בעקבות זאת, המדינה מציעה מגוון של מערכי סיוע ותמיכה במקרים מעין אלו. ראשית, ניתן לפנות ישירות אל ביטוח לאומי באמצעות קו חירום לסיוע למשפחות שכולות, שמספרו 02-6269999 או לחמ"ל משפחות שכולות בטלפון 053-7471412.

אלמנים ואלמנות, שימו לב: תביעה לקצבת שאירים מומלץ להגיש לא יאוחר מ-12 חודשים מיום הפטירה של בן /בת זוגכם

אלמנות ואלמנים רבים אינם מודעים לזכאותם לקבל קצבת שאירים מביטוח לאומי. הקצבה מוגדרת, יחד עם קצבת ילדים וקצבת זקנה, "קצבה אוניברסלית", החלה על כלל האזרחים, ללא הבדל מעמד או הכנסה

לרשימת הטיפים המלאה לחץ כאן

הכתבות הנצפות ביותר

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מצוקת מקומות הקבורה בישראל

מלחמה =טראומה= פוסט טראומה

איך מתמודדים עם טראומה שנהפכת לפוסט טראומה?

לרשימת הכתבות המלאה לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות